23.8 C
Скопје
09:42 - 15 јуни, 2024

Се самоуби познатата канадска актерка

Канадската актерка и модел Стефани Шерк ненадејно починала во саботата на 20 парил, на 43-годишна возраст и го остави семејството во тага, а светот во шок.

Стефани извршила самоубиство така што врзала тегови за нејзините нозе, а потоа скокнала во базенот на семејната куќа.

Нејзиниот сопруг, мексиканскиот актер, 55-годишниот Демијан Бичир, кој беше номиниран за Оскар, ја објавил тажната вест на Инстаграм.

„Ова е најтажниот период во нашите животи и не знаеме колку време ќе ни треба да ја победиме болката. Се надеваме дека мојата убава Стефани, мојот талентиран ангел, ќе почива мирно“, напишал нејзиниот сопруг Демијан.

Демијан напишал и дека неговата сорпуга „починала во мир“. Јавноста не била упатена во состојбата на познатата актерка, дури ниту нејзините блиски пријателки како актеркат Дијана Кругер.

„Ох, Демијан, толку ми е жал. Немав поим. Ти праќам многу љубов во овој тежок момент“, напишала Дијана.

Двојката беше во врска од 2011 година, се венча три години подоцна и немаше деца, а не е познато што Стефани ја навело на овој трагичен чекор.

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....