РАСТА ВО ЗАТВОР?! Еве какво кривично дело направил раперот

Според адвокатот на раперот, Небојша Милосављевиќ, се работи за сериозен прекршок со кој тој ја загрозил својата безбедност.

Тој консумирал наркотици, што според српските закони е во зоната на кривична одговорност и предвидена е казна до три години затвор.

Раста, пак, отворено зборувал дека ужива во консумирање марихуана и дека тоа за него е нормално. Во тоа го поддржала и неговата сè уште законска сопруга Ана Николиќ.

Таа смета дека тоа не е ништо лошо, бидејќи во многу земји марихуаната е легална, додека во Србија не смее ни да се спомне.

Обвинителството во Србија дополнително ќе истражува дали Раста бил вмешан и во производство и пуштање во промет на наркотични средства.

 

Бонус видео:

Слични објави

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ревија зад затворена врата: Армани се исплаши од коронавирусот

Еспресо

Атрактивните девојки од „Hurricane“ испеаја еден од најголемите хитови на Тамара Тодевска (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Еспресо

Нина Бадриќ како Моника Белучи (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 31 октомври 2019 – Овните ги очекуваат убави вести во љубовта, Стрелците со проблеми на работа

Igor

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ топлес го запали интернетот: Актерката покажа како ужива во Македонија! (ФОТО)

Igor

ГО ЗАМЕНИ БРЕДЛИ СО ДЕВОЈКА? Ирина Шајк во друштво на атрактивна манекенка (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 14 ноември: Лавови, не донесувајте избрзани одлуки, Овни, внимавајте со парите

Igor

Запознајте ја една од најзгодните тетовчанки: Магдалена Јаневска е „бомба“ во вистинска смисла на зборот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова е венчаницата на Цеца што ќе ја носи Богдана: Ја закачиле на тераса за сите да ја видат! (ФОТО)

Igor

ФОТО| Шокантна слика од тинејџерските денови на Лепа Брена: Денес блеска, но како изгледала тогаш!

Еспресо