Преку ден ВО ШТАЛА, навечер на МОДНА ПИСТА: Кој е овој згоден ветеринар?

Марко Јанковиќ е ветеринар кој преку ден работи со животни, а навечер е модел.

Со сточарство се занимава, пред сè, за да им помогне на своите родители. Тој во емисијата „Експлозив“ изјавил дека ветеринарството и сточарството му се подраги отколку кариерата како модел.

Живее во Нови Сад, а уште од дете сакал да стане ветеринар. Вработен е во ветеринарна ординација во близина на својот град. Моделството му е само хоби.

манекен ветеринар
Принтскрин

Слични објави

ФОТО: На раката на Ана заблеска дијамант – Бен Афлек повторно се жени?

Еспресо

Пејачката Аланис Морисет повторно бремена

Igor

Лила, вака не е хумано: Дали е ова најжешката фотка на Филиповска за ова лето? (ФОТО)

Igor

Џими Хендрикс го објави вториот сингл со хитот „Purple haze“, „Дивље јагоде“ го промовираа првиот албум со Тифа и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Дневен хороскоп за 11 април 2019, четврток

Igor

Српска пејачка била исфрлена од финалето на Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Шестнаесет + шест =

Слични објави

Ози Озборн со „Обичен човек“ го опишува своето необично животно патешествие

Михаило Донев

Лила, вака не е хумано: Дали е ова најжешката фотка на Филиповска за ова лето? (ФОТО)

Igor

Елена Ристеска наполни 34 години: Конечно цела торта е за мене! (ФОТО)

Еспресо

Се разведе пред осум месеци, тајно се вери, а сега е бремена

Слободен печат

Хакиран профилот на Mараја Кери: Објавен навредлив твит за Еминем

Слободен печат

ТАИНСТВЕНА ПОП-КРАЛИЦА: Ново алтер-его, песна и албум

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian