Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Ирма Сејраниќ поранешна  учесничка на реалното шоу „Парови“ за маку обиколка околу Скадарско езеро кое се наоѓа на границата помеѓу Црна Гора и Албанија ќе ја платела со живот.

Поранешната учесничка на реалното шоу едно попладне на повик на свои пријатели одлучила да замина во Бар и да го посети познатото езеро.

– Ирма понекогаш е како мува без глава, знаете како велат за луѓето кои не прашуваат ништо, само да влезат некаде. Иако во Будва имаше луксузен хотел на располагање, таа сакаше малку авантура. Се слушнала со блиски пријатели кои живеат во Бар и со нив договорила еднодневна екскурзија . Кога дошла до делот каде туристите се качуваат на бродчињата, гледајќи во телефонот влегла во едно мало бродче на повик на двајца крупни момци, мислејќи дека тоа е бродот кој ги чека.

– Дури кога тргнале, на Ирма и станало јасно каква кобна грешка направила и дека ниту еден од момците на бродот не е нејзин пријател. Тогаш веќе било доцна. Ја фатило паника и страв. Им кажала на момците да ја вратат назад и дека направила грешка, но тие само се смееле и се преправале дека не ја разбират што зборува -раскажува извор близок на Ирма.

– По некое време еден од нив и се приблжил во лице со зборовите: „Убавице, знаеш ли каде те водиме? Таква „мачка“ како тебе може да заработи многу пари. Таква русокоса убавица може да живее како кралица. Одиш со нас и нема враќање назад или ќе завршиш на дното на езерото. Ирма почнала да плаче и да ги моли да ја пуштат. Момците цело време се смееле и ја провоцирале. После дваесет минути агонија пристигнал спасот. Имено, нејзините пријатели од локалните морнари дознал во кој брод влегла Ирма, па веднаш тргнале да ја бараат. Ги пристигнал брзо, а Ирма како на филм скокнала од бродот во кој се возела во тој на пријателите. Насилниците веднаш избегале, а пријателите на Ирма подоцна и објасниле за какви луѓе станува збор – изјавил изворот.

– Три минути ми беа ужасни. Мислев дека е готово, видов дека имаат ножеби и веќе се гледав како ме бодат и како ме фрлаат на дното од езерото. Само Господ ме спаси од тие манијаци – рекла Ирма.

Слични објави

Карлеуша како секси Баба Мраз: Објави фотка во долна облека

Теодора Циклевска

Провокативната Кајли Џенер во минијатурно бикини ги рашири нозете, па ја спушти раката на незгодно место (ФОТО)

Еспресо

Карлеуша за четири години потрошила милионска сума на гардероба

Igor

Фановите побудалеа по нејзиното тело: Ким Кардашијан во секси пози во кревет (ФОТО)

Igor

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Сара Мејс и Димитар Атанасовски прославија три години од крунисувањето на нивната љубов

Еспресо

Остави Коментар

12 + 7 =

Слични објави

Жешко лето: Марјана Станојковска се „брчка“ во луксузен базен (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СЕКС ВО ВОДА: Зошто звучи како добра, а е крајно лоша идеја?

Igor

500 милиони причини зошто Бред и Анџелина не можат да се разведат!

Igor

Исланд со провокација на Евросонг, обезбедувањето веднаш реагираше (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ во сред зима се соблече во бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие ДВЕ НАМИРНИЦИ предизвикуваат поспаност по оброкот

Igor