Подготовка за лето: 5 чаеви што ги топат масните наслаги во телото

Летото наближува и веројатно веќе размислувате за слабеење. Доколку сте ги направиле потребните промени во исхраната и сте почнале со некоја физичка активност, овие чаеви ќе ви помогнат побрзо да ги добиете посакуваните резултати.

1. Чај од нане

 

Чајот од нане можеби не е помеѓу популарните, но е одличен сојузник во борбата против килограмите. Мирисот на ментол го намалува чувството на глад. Доколку редовно пиете чај од нане а притоа и го мирисате, ќе јадете помалку, па вашето тело побрзо ќе ги согорува мастите.

2. Мача чај

 

И мача чајот може да ви помогне во слабеењето Имено, овој пијалак содржи состојки кои го поттикнуваат топењето на мастите, но и го спречуваат настанувањето на новите, особено околу стомакот. Меѓутоа, со овој чај потребно е и да спортувате. Доколку, на пример, сакате да го намалите стомакот, правете и по неколку стомачни во текот на денот.

3. Зелен чај

 

Зелениот чај може да ве разбуди бидејќи содржи доста кофеин. Истовремено, тој го регулира варењето, а со тоа помага при топењето масти. Доколку сакате да ослабите, секој ден пијте по една шолја зелен чај.

4. Гоџи чај

 

Гоџи бобинките го поттикнуваат работењето на метаболизмот. Наводно, телото поефикасно ги согорува калориите доколку консумирате гоџи бобинки. Овој ефект го има и чајот од нив, па слободно консумирајте го редовно.

5. Бел чај

 

И белиот чај е одличен кога станува збор за топење на мастите. Состојките на чајот го спречуваат создавањето на нови масни наслаги, а истовремено го поттикнуваат согорувањето на веќе постоечките. Покрај тоа, белиот чај има и одличен вкус.

Слични објави

КИМ ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА: Како нејзиниот струк е толку тенок?

Igor

Десерт што го јаделе на Титаник: Пудинг за сладокусци

Igor

„МОРАМ ДА ОДАМ!“: Мајли Сајрус се збогуваше со девојката со разголена фотка на Инстаграм

Igor

ГО УКРАДЕ ЦЕЛОТО ВНИМАНИЕ НА ПРИСУТНИТЕ: Дејвид Бекам во друштво на ОВАА ПОСЕБНА ДАМА ја изненади јавноста (ФОТО)

Igor

Елена Ристеска во провокативно издание (ФОТО)

Igor

ОВИЕ ФОТКИ од семејството на Вилијам и Кејт го ВООДУШЕВИЈА СВЕТОТ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 19 =

Слични објави

Пејачката Халси потполно гола во новиот спот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Што мислите, кое е идеалното место за секс според мажите?

Igor

Нема да ја препознаете! Познатата актерка целосно го променила стилот и изгледа неверојатно секси! (ФОТО)

Igor

Причината поради која Ева Мендез веќе не е најпосакуваната жена во Холивуд!

Еспресо

Ја немаше долго време, но сега се врати! Накова позира во лифт во бела блузичка, а градник нема! (ФОТО)

Igor

Три грешки што често ги правиме кога е појадокот во прашање

Igor