ПАРАДА НА МОЌНИТЕ ШЕШИРИ: Кејт Мидлтон доминираше со својот избор (ФОТО)

На најважниот кралски настан во Велика Британија, Ројал Аскот, Кејт Мидлтон привлекува најмногу внимание со своите модни комбинации, особено со изборот на шешири.

Кејт Мидлтон избра креација син фустан со потпис на Илај Сааб, како и соодветен шешир на дизајнерот Филип Триси.

Принцот Вилијам носел костум со шешир-цилиндар, а кога почнало да врне, парот се скрил под елегантен црн чадор.

На коњичките трки се забележани и кралицата Елизабета со принцот Филип, како и принцот Чарлс со војвотката Камила.

Сината боја беше избор и на кралицата, како и на принцезата Јуџина и на Зара Тиндал.

На настанот не дошле принцот Хари и војвотката Меган, поради породилното отсуство.

кејт вилијам
Фото Профимедиа

Слични објави

Шварценегер донираше 3 милиони за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

Здраво, Роберт Де Ниро сака да ви каже нешто! (ВИДЕО)

Еспресо

АКВАМЕН сепак не може без вода: Џејсон Момоа на одмор во Венеција

Igor

Нема да и биде добро на Карелуша кога ќе се потсети како изгледала на нејзиниот прв настап (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

11 − седум =

Слични објави

Јелена Ѓоковиќ ги засени сите жени на Санремо и покажа зошто светот и се восхитува (ФОТО)

Еспресо

Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Igor

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Еспресо

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Igor

Разголената Сораја повторно ги излудува фановите – „Тие си апсолутно совршенство“ (ФОТО)

Еспресо

Диета која ќе ве ПОДМЛАДИ седум години: Со неа и мозокот ќе ви работи подобро

Igor