Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Ако некој е под лупа на јавноста, тоа сигурно е британското кралско семејство. За тоа во добар дел е заслужна и мистеријата која владее околу неговите членови.

Деталите од приватниот живот на кралицата Елизабета и нејзините наследници се многу интересни, а животот во внатрешноста на палатата ги интересира сите.

Така овие денови во британските медиуми исплива информација дека телохранителите на кралицата Елизабета (93) имаат посебно име за неа кога таа се појавува во јавноста.

„Daily Mirror“ пишува дека телохранителите кралицата ја нарекуваат Шерон (Sharon) или само Ш (S). Тоа е нејзиното кодно име за да и се заштити идентитетот. Кога комуницираат со пораки, телохранителите кралицата ја нарекуваат само „Ш“.

Интересно е тоа што нема само кралицата Елизабета кодно име. „Mirror“ пишува дека Дејвид Стивенс (David Stevens) и Девина Скот (Davina Scott) се кодните имиња за принцот Хари (Harry, 35) и Меган Маркл (Meghan Markle, 38) .

Слични објави

Завршија во лудница: Два Бона снимија нов спот со една од најубавите скопјанки (ВИДЕО)

Igor

Претпладне се раѓаат оптимисти, а попладне бунтовници

Igor

ЕРОС РАМАЦОТИ се разведува: Тоа беа прекрасни 10 години

Igor

Северина направи хаос пред домот на Милан во Белград, па полицијата и нареди да се изолира две недели! (ВИДЕО)

Анѓела патува во Кина да ја претставува Македонија: „Ако сакав пари ќе станев политичарка, а не мисица“ (ФОТО)

Igor

Поранешната манекенка Цеце Орешкова објави фотка во бикини, а позата која ја направи ќе ви го крене притисокот! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

Еве зошто Кејт Мидлтон толку често носи зелена боја: Не постои ситница на која не мисли!

Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ ги „распамети“ фановите со фотката на Инстаграм

Слободен печат

Познатиот актер се зарази од опасна бактерија и заврши во болница!

Слободен Печат

Ниту родената сестра не би ја препознала: Тијана Дапчевиќ драстично го промени изгледот (ФОТО)

Igor

Познат рапер застрелан во вратот! Докторите се борат за неговиот живот! (ВИДЕО)

Igor

Никој не знае од каде се појави: Мис на Србија горда со албанскиот орел (ФОТО)

Igor