Норвешката принцеза поради бисексуалниот дечко повеќе нема да ја користи кралската титула (ФОТО)

Најстарата ќерка на норвешкиот крал Харолд В, принцезата Марта Луис објави дека повеќе нема да ја користи титулата принцеза во комеријални цели.

Принцезата неодамна се заљуби во шаманот Дурек, Американец со кој ја започна турнејата „Принцеза и шаман“, а тој потег наиде на силно негодување во Норвешка. Марта Луис затоа објави дека титулата принцеза ќе ја користи само приватно и во прилики кога ќе го претставува кралското семејство.

Врската со бисексуалниот шаман Дурек принцезата службено ја потврди во мај оваа година, кога призна дека тој и го променил животот. Таа веднаш им одговри и на потенцијалните критичари, на кои им порача дека не е нивна работа да избираат наместо неа или пак да ја осудуваат. И шаманот на Инстаграм се пофали со фотографија со пинцезата, а во својата објава ја нарече „божица која ми дозволува да бидам она што сум без осудување“.

Новата врска принцезата ја започна по разводот со првиот сопруг, писателот Ари Бехна, со кој има три ќерки.

View this post on Instagram

Det har vært mange diskusjoner om min bruk av tittel i kommersiell sammenheng i det siste. Det at jeg brukte Prinsesse i tittelen på min turné, har jeg sagt tidligere at jeg er veldig lei meg for, og det står jeg fortsatt ved. Det var et feiltrinn og jeg skjønner at det provoserer når prinsessetittelen blir brukt på denne måten. Diskusjonene er noe jeg har tatt seriøst, og i samarbeid med min familie har vi funnet ut at det er best at vi gjør noen endringer. Vi har derfor i fellesskap kommet fram til at jeg bruker tittelen prinsesse når jeg representerer Kongehuset, gjør mine offisielle oppdrag i inn og utland og i private sammenhenger. Jeg skal fra nå av ikke bruke min prinsessetittel i kommersiell sammenheng. Det vil si at jeg i alle kommersielle sammenhenger, bruker kun Märtha Louise. Dette opplever jeg som en god løsning der det blir et tydelig skille mellom min næringsvirksomhet og min rolle som representant for Kongehuset og at jeg dermed har skapt rom for større frihet i min næringsvirksomhet. #livsendringer #livet @martha.louise.intuitive

A post shared by Princess Märtha Louise (@princessmarthalouise) on

Слични објави

Погледнете ја неверојатната флексибилност на оваа балерина: Ги дофаќа и производите кои се на највисоката полица! (ВИДЕО)

Еспресо

Принцот Џорџ и принцезата Шарлот не смеат да имаат најдобри пријатели во училиште, еве зошто…(ФОТО)

Еспресо

Шарлиз Терон: Комбинација со плисирано здолниште која многу жени би ја прескокнале (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша веќе не го „следи“ Боки 13 на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Совршен десерт без многу мака, еве како да го подготвите познатиот „Магичен колач“ (ВИДЕО)

Igor

Анабела ја прозиваа дека НАЈДОБРО ЈА ОТВОРА УСТАТА и дека и ќерка ѝ ја научила на тоа, а сега таа на сите им ги ЗАТВОРИ УСТИТЕ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

12 + девет =

Слични објави

Јавноста загрижена за Кејт Мидлтон: Поради овие фотографии сите веруваат дека таа е на чекор од анорексија (ФОТО)

Еспресо

Камерон Дијаз, Силвестер Сталоне, Џеки Чен… Овие глумци кариерата ја почнале во филмови за возрасни (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Била 5 месеци во кома по породувањето: Северина со трогателни зборови го расплака регионот

Igor

Никогаш не добивате покана за втор состанок? Еве зошто!

Igor

Кончита со целосно нов изглед за новиот спот

Igor

Брена во најкраткиот фустан во кариерата излезе на бина, направи лом и покажа нешто повеќе (ВИДЕО)

Igor