Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Ако треба да се избере најдобар задник на македонската естрада, тогаш без конкуренција е младата пејачка Љупка Арсовска од бендот „Ди Капо“.

Можеби повеќето од вас се уште не слушнале за Љупка, но според многумина, пред неа претстои блескава музичка кариера.

Покрај тоа што младата пејачка пее – растура, таа полека го добива и прекарот – Македонската Џенифер Лопез…

Доказа за тоа се следниве фотки:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

Слични објави

Познатите на Вимблдон: Харелсон пиеше вино, Безос дојде со новата девојка (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Девојчето кое остана исто: На Оливера Балашевиќ годините не ѝ можат ништо (ФОТО)

Igor

Дали Меган Фокс го остави сопругот поради раперот Машин Ган? Брајан не сака да поверува во тоа

Еспресо

Спејко е најлајкуван маж за ова лето, погледнете зошто (ФОТО)

Igor

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor

„Ме кријат ПОЛОВИНА ВЕК за да избегнат СКАНДАЛ“ – Овој човек тврди дека е ВОНБРАЧНО ДЕТЕ на принцот Чарлс и Камила Паркер (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четири × четири =

Слични објави

Ана Николиќ со новото момче фатена во Скопје! Раста полудел кога дознал! (ФОТО)

Igor

Европа во изолација: Пусти улици во Скопје, Барселона, Белград, Париз, Лондон, Рим… (ФОТО)

Еспресо

Дајте им предност на билките: Босилек, рузмарин и магдонос, зачини што го штитат здравјето

Еспресо

Пејачката Тамара Тодевска ќе настапи во геј-клуб во Лондон!

Слободен Печат

Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш, еве го и рецептот

Igor

„Rolling stones“ го претставија изданието „Dirty work“, „Забрањено пушење“ објави концертен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо