24.8 C
Скопје
17:04 - 3 октомври, 2023

НЕ ЖАЛЕЛ ПАРИ: Музичарите добија ОГРОМЕН бакшиш по раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Доаѓањето на новиот член во семејството Дарко Лазиќ го прославил со целодневна забава во родната куќа во Брестач.

Денеска прославата продолжува во ресторан близу неговиот дом. Веднаш откако ја дознал веста за раѓањето на синот, Дарко организирал музичари, кои до зори свиреле и пееле.

На пејачот му дошле солзи на очи кога една од гостинките ја запеала песната „Родио се син, мали господин“, а заедно со него плачеле и родителите на неговата свршеница Марина.

Дарко постојано бил со микрофонот во рака, а на сите кои пееле со него, им „лепел“ банкноти од 50 и 100 евра. Според информациите на Курир.рс, Дарко Лазиќ за оваа забава, само за музиката дал бакшиш од 10.000 евра.

Слични објави

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо
Се вчитува....