20.8 C
Скопје
04:47 - 15 јули, 2024

НЕ ЖАЛЕЛ ПАРИ: Музичарите добија ОГРОМЕН бакшиш по раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Доаѓањето на новиот член во семејството Дарко Лазиќ го прославил со целодневна забава во родната куќа во Брестач.

Денеска прославата продолжува во ресторан близу неговиот дом. Веднаш откако ја дознал веста за раѓањето на синот, Дарко организирал музичари, кои до зори свиреле и пееле.

На пејачот му дошле солзи на очи кога една од гостинките ја запеала песната „Родио се син, мали господин“, а заедно со него плачеле и родителите на неговата свршеница Марина.

Дарко постојано бил со микрофонот во рака, а на сите кои пееле со него, им „лепел“ банкноти од 50 и 100 евра. Според информациите на Курир.рс, Дарко Лазиќ за оваа забава, само за музиката дал бакшиш од 10.000 евра.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....