НЕ ВЕРУВАЈТЕ ИМ: Овие 6 хороскопски знаци се лоши пријатели

Некои луѓе имаат квалитети да бидат ваши пријатели и во добро и во зло и навистина никогаш да не ви го свртат грбот.

Но, за жал, секој од нас се соочил и со оние за кои сме направиле сè, но не сме можеле да сметаме ниту на нивното внимание, а не пак на нешто повеќе кога сме имале проблеми.

Според хороскопот, ваквите лоши пријатели се раѓаат во следниве шест хороскопски знаци:

Водолија

Се работи за егоцентрична личност и тоа е она што ги кочи во склопувањето пријателства. Тие сакаат да се дружат, но не сфаќаат што ги одбива останатите од нив.

Близнаци

Тие немаат доверба во никого и додека решат некому да веруваат, другата личност веќе се откажала и се повлекла. Затоа и имаат малку пријатели.

Стрелец

Овој знак е многу отворен и многумина тоа го сфаќаат како дрскост и не можат да се потпрат на нив. Но, ако имаат некој квалитет кој ги прави добри пријатели, тоа е искреноста, дури и кога е најбрутална.

Рак

Тие се дружељубиви и отворени, но некогаш своеглавоста и егоцентричноста ги „газат“ овие квалитети. Најдобро е да не им се доверувате.

Вага

На овие личности ништо не им е свето, освен самите себе. Нив не им е проблем да се дружат и да делат нешто со вас, но внимавајте, склони се да ги предадат и родените браќа и сестри ако тоа за нив значи некаква корист.

Девици

Девиците се многу импулсивни и непредвидливи, а тоа не се квалитети на пријател кој сакате да го имате долгорочно покрај себе. Затоа и се добри како познаници, но не очекувајте дека можат да ви бидат најдобри пријатели.

Слични објави

Софија Вергара и нејзиниот сопруг стравуваат за животот, побараа заштита од судот

Еспресо

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Еспресо

Уживаат во животот, но сакаат да остават и нешто зад себе: Психолошки профил на хороскопските знаци – БИК

Слободен печат

ПРОДИЏИ ПОВТОРНО СНИМААТ: Продолжуваат и по смртта на Кит

Igor

Хороскоп за 30 август 2019, петок (ВИДЕО)

Igor

Наташа Беквалац тврди дека е мета на хакерски напади! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Осумнаесет − 2 =

Слични објави

КАРЛЕУША оди во ЗАТВОР? Адвокатите откриле дека ќе заврши зад решетки поради загрозување на безбедноста!

Igor

Кој е вашиот НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ според хороскопскиот знак?

Igor

Погледнете го МОЌНИОТ НАСТАП на Нета на отворањето на Евровизија

Igor

Ким Кардашијан откри каква БОМБА ВО БИКИНИ била нејзината мајка пред 32 години (ФОТО)

Igor

НАТАША ОБЈАВИ СРЕЌНА ВЕСТ: Доби честитки и од познати и од непознати

Igor

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Igor