21.8 C
Скопје
01:59 - 16 јули, 2024

НЕ ВЕРУВАЈТЕ ИМ: Овие 6 хороскопски знаци се лоши пријатели

Некои луѓе имаат квалитети да бидат ваши пријатели и во добро и во зло и навистина никогаш да не ви го свртат грбот.

Но, за жал, секој од нас се соочил и со оние за кои сме направиле сè, но не сме можеле да сметаме ниту на нивното внимание, а не пак на нешто повеќе кога сме имале проблеми.

Според хороскопот, ваквите лоши пријатели се раѓаат во следниве шест хороскопски знаци:

Водолија

Се работи за егоцентрична личност и тоа е она што ги кочи во склопувањето пријателства. Тие сакаат да се дружат, но не сфаќаат што ги одбива останатите од нив.

Близнаци

Тие немаат доверба во никого и додека решат некому да веруваат, другата личност веќе се откажала и се повлекла. Затоа и имаат малку пријатели.

Стрелец

Овој знак е многу отворен и многумина тоа го сфаќаат како дрскост и не можат да се потпрат на нив. Но, ако имаат некој квалитет кој ги прави добри пријатели, тоа е искреноста, дури и кога е најбрутална.

Рак

Тие се дружељубиви и отворени, но некогаш своеглавоста и егоцентричноста ги „газат“ овие квалитети. Најдобро е да не им се доверувате.

Вага

На овие личности ништо не им е свето, освен самите себе. Нив не им е проблем да се дружат и да делат нешто со вас, но внимавајте, склони се да ги предадат и родените браќа и сестри ако тоа за нив значи некаква корист.

Девици

Девиците се многу импулсивни и непредвидливи, а тоа не се квалитети на пријател кој сакате да го имате долгорочно покрај себе. Затоа и се добри како познаници, но не очекувајте дека можат да ви бидат најдобри пријатели.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....