Мајли Сајрус доаѓа во Косово (ВИДЕО)

На фестивалот „Sunny Hill”, организиран од таткото на Дуа Липа, Дукаѓин, кој се одржува на 2, 3 и 4 август, се очекува да дојде и светска ѕвезда Мајли Сајрус.

Ова го објави пејачката Дуа Липа, преку постирање на Инстаграм.

„Конечно ви го претставувам третиот и последен хедлајнер на фестивалот ‘Sunny Hill’. Најдов една драга пријателка која има порака за ‘Sunny Hill’. Приштина и Косово дали сте подготвени за Мајли Сајрус?“, напишала Дуа, пренесува Телеграфи.

https://www.instagram.com/p/BzXu7HXBDkm/?fbclid=IwAR3XjtChGd-hWMnOfZM9KvuS4FyHrEMvavU4UF8RPL_ofhNPDO6GyFuCBOY

Слични објави

Мила Јовович ја роди третата ќерка (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 10 октомври: Девици, не дозволувајте да ве обземе тврдоглавост

Igor

Пејачката Туна ужива во Доминиканска Република, а кога ќе видите како изгледа во бикини ќе ви „светнат“ очите! (ФОТО)

Васко Спасоски

СИТЕ ПОЛУДЕА ПО ХРВАТСКАТА ВОДИТЕЛКА! Таа води ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА и изгледа БРУТАЛНО! (ВИДЕО)

Igor

Сопствениците на хитот „Señorita“ се бакнуваа на среде улица, а Камила носеше фустан со длабоко деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Igor

Остави Коментар

осум − седум =

Слични објави

Селма Хаек објави слика од базенот – Нејзината порака за убавината секоја жена добро треба да ја запамти (ФОТО)

Еспресо

Видео хороскоп за 20.05.2019, понеделник

Igor

Зебра колач готов за 30 минути

Igor

Хороскопските знаци и парите: Кој троши, а кој штеди?

Igor

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor

Направете ги набрзина: Посни полнети бомбици со кокос

Igor