КРАЛСКИ ПРАВИЛА ЗА ПАТУВАЊЕ: Двајца наследници никогаш во ист авион!

Правилата за патување на кралското семејство се одамна пропишани, но во денешно време често се прават одредени исклучоци.

Сепак, дури и за тие исклучоци, членовите на кралската лоза мора да побараат дозвола од кралицата Елизабета, која одлучува како патувањето ќе се одвива.

Ова се неколку од нив:

Економска класа

Тие не се ограничени да патуваат со приватни авиони. Принцот Вилијам и војвотката Кејт повеќепати се забележани со комерцијални летови. Она на што се ограничени е однапред одредениот буџет кој не смее да се надмине.

Обезбедување

Без разлика како и да патуваат, во близина на членовите на кралското семејство на Велика Британија секогаш има 7 до 12 вработени во обезбедувањето.

Двајца наследници во ист лет

Според кралскиот протокол, двајца наследници не треба да патуваат со ист лет, со цел да не се загрози кралската линија доколку се случи несреќа. Сепак, досега се направени неколку исклучоци, но само со дозвола на кралицата.

Стил на облекување

Дури ни на долгите патувања не е дозволено носење тренерки или друга „кежуал“ облека. Тие мора да бидат формално облечени додека патуваат.

Фотограф

Секогаш, без исклучок, најмалку еден кралски фотограф патува со членовите на семејството, за да може целата активност да биде овековечена.

Слични објави

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Еспресо

Преубава и секогаш омилена: Денеска полни 52 години, а сигурно ќе ја препознаете по насмевката

Igor

Забавата за која зборува светот: Кајмакоски пееше за Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Најдобрите и најпозитивните особини на секој хороскопски знак – Погледнете кои се вашите!

Igor

Им ги уништи животите на ФУДБАЛЕРИТЕ КОИ ЈА ПЛАЌАА, а сега лежерно се шета во Кан…

Igor

Најлесно ДОБИВААТ СЕКС мажите кои ги поседуваат овие 4 карактерни особини

Igor

Остави Коментар

3 × оне =

Слични објави

Како да ја освоите и задржите девојката која ви се допаѓа? Ви нудиме неколку трикови!

Igor

Превкусна и сочна лазања

Igor

ЦЕЦА блесна за роденденот на зетот, а АНАСТАСИЈА се фати за микрофонот (ВИДЕО)

Igor

Овој рецепт го користат и манекенките: Рамен стомак за само три дена

Igor

Дали Меган Фокс го остави сопругот поради раперот Машин Ган? Брајан не сака да поверува во тоа

Еспресо

Аца Лукас за раскинувањето со хрватската манекенка по само два месеци: Таа се „шутна“ самата себеси!

Еспресо