Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

По одземањето на титулата и барањето да ги вратат парите за трошоците од поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со јавни пари, британската кралица Елизабета продолжила да им ги скратува задоволствата и луксузите кои младиот брачен пар ги уживаше додека не се откажа од кралскиот статус.

Имено, сега на поранешната војвотка од Сасекс ѝ е скратен и накитот од кралската колекција, кој Меган го обожувала. Одземен и е дури и познатиот прстен со син камен кој го добила откако се омажила за принцот Хари.

Кралицата првично сакала да ѝ го одземе и накитот кој Меган го носела и на денот на венчавката, а кој бил специјално направен за неа со помош на парчињата од колекцијата накит на покојната принцеза Дијана, но на крајот се предомислила и ѝ дозволила да ги задржи.

Слични објави

Аца Лукас за раскинувањето со хрватската манекенка по само два месеци: Таа се „шутна“ самата себеси!

Еспресо

Мајстор за тетоважи кој ги оживува легендарните сцени од филмовите! (ФОТО)

Еспресо

ТАА Е КОСТУР – Славната пејачка позната по облините ги ШОКИРАШЕ ФАНОВИТЕ! На новите фотки толку е слаба што фановите ја МОЛАТ ДА ЈАДЕ! (ФОТО)

Еспресо

Кралицата не крие која и е миленичка: Кејт Мидлтон за годишнината од брак добила вистинско изненадување!

Igor

Брена го моли Тошиќ да не ја остава Карлеуша? Фудбалерот ја слушал со насолзени очи

Igor

Ова е новата Дани Димитровска: Познатата пејачка го промени изгледот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

дванаесет + петнаесет =

Слични објави

Колку калциум треба да внесуваме според возраста

Еспресо

За љубителите на јагоди – Направете неодолив милкшејк (РЕЦЕПТ)

Igor

Доминго поднесе оставка од Операта на Лос Анџелес

Igor

Нивес Целзиус во провокативна поза во фустан без градник (ФОТО)

Еспресо

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Еспресо

Најпознатата Албанка се „фаќаше“ со момчето покрај базен (ФОТО)

Васко Спасоски