Кајли Џенер мета на „Твитер“: Парите навистина не можат да купат класа или стил

Кајли Џенер деновиве го привлече вниманието на социјалната мрежа „Твитер“, но овојпат не на начинот на кој сте навикнати.

Џенер на својот инстаграм-профил со своите обожаватели и следбеници сподели како изгледа нејзиниот розов мермерен туш, но корисниците на „Твитер“ пак, детектираа нешто многу неверојатно во нејзините објави…

Кајли го сподели видеото на 17 јануари и напиша „мојата бања>“ – со симболот што се чини дека имплицира дека нејзината бања е подобра од сè друго. Освен притисокот на водата, можеби?

Instagram
Instagram

Кајли Џенер живее во замок од 35 милиони долари, што е со притисокот на водата…“, напиша еден корисник на „Твитер“.

Во видеото на Кајли, тушот навистина изгледа огромен во споредба со притисокот на водата. Па, многумина едноставно не можеа да одолеат да не коментираат.

Замислете дека сте толку богати и имате ваков притисок на вода“, додаде друг корисник.

Парите навистина не можат да купат стил или класа“, истакна друг.

Џенер во новата година влезе со Тревис Скот и нивната 2-годишна ќерка Сторми во Аспен, Колорадо. Семејството славеше во куќа од 75 милиони долари со бел мермерен камин и сопствена куглана, меѓу другите раскоши.

Instagram
Instagram

Откако се врати во својата „скромна“ куќа – имот вреден 36,5 милиони долари во Холмби Хилс, Калифорнија, Џенер почна да објавува делови од нејзиниот дом, а обожавателите почнаа да коментираат дека можеби навистина и е досадно во карантин.

Куќата се протега на 15.000 квадратни метри со кошаркарско игралиште, базен, кино на отворено и слично.

twitter
Twitter

Џенер има само 23 години, а нејзиното богатство се проценува на 700 милиони долари, според „Форбс“.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Елена Велевска провоцира со жешки фотографии како никогаш досега! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕТЧУВСТВУВАЛА НЕСРЕЌА: Загина пред 19 години, а нејзината сестра сега открива морничави детали

Igor

Како реагирате ПОКРАЈ САКАНАТА ЛИЧНОСТ според хороскопскиот знак

Igor

Првата дама во елегантна розева креација во посета на Словенија (ФОТО)

Igor

Бритни Спирс повторно бремена? Сем Асгар загрижен за нејзиното ментално здравје

Еспресо

Комбинација од која ќе ве здоболи главата! Џесика во розево од глава до пети! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

10 − оне =

Слични објави

ФОТО: Ѕвездата на „Game of Thrones“ од 15 години боледува од клиничка депресија – Папараците ја фотографирале на улица, но само малкумина ја препознале!

Еспресо

Пиво и вотка за сјај на косата

Igor

Проверете дали сте меѓу нив: Ова се најинтелегентните хороскопски знаци (ФОТО)

Igor

Дневен хороскоп 02.10.2019 среда, Раковите ги очекуваат проблеми, Овните ќе влетаат во авантура

Igor

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor

Прва заедничка фотографија од Тајланд: Анастасија и Ѓорѓе уживаат на базен, а нејзиниот израз на лицето многу кажува! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian