ЈА КИДНАПИРАЛЕ ЌЕРКА Ѝ: Актерката од „Игра на тронови“ објавила и видео од настанот

Џозефин Гилан има епизодна улога во популарната „Игра на тронови“. Актерката тврди дека социјалните служби од Израел ја киднапирале ќерка ѝ, која има 8 месеци.

Според актерката, бебето било кај нејзина другарка, бидејќи таа морала да се јави на редовниот третман за постпородилната депресија. Додека тоа се случувало, судот донел налог дена бебето треба да ѝ биде одземено.

Таа покренала петиција со која бара ќерката да ѝ биде вратена. Џозефин наскоро ќе биде сослушана, но дотогаш бебето ќе биде во згрижувачко семејство.

Од целиот настан таа објавила и видео, во кое ѝ се закануваат со затвор доколку не го предаде детето.

„Јас сум Џозефин Гилан, глумев во ‘Игра на тронови’ и не сум вработена моментално. Мојата ќерка е киднапирана и предадена на друго семејство. Не ми е дозволено да ја гледам. Не знам каде е. Не направив ништо лошо, ниту пак пријателите кои ја чуваа додека бев на терапија“, напишала актерката на нејзината „GoFundMe“ страница.

https://twitter.com/Officialmarei/status/1159252139975368704

Слични објави

Подобро од оргиналот: Слушнете како звучи српската евровизиска песна во народна верзија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите убедени дека Бијонсе повторно е бремена (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли е чекор поблиску до олтарот!

Еспресо

УАПСЕН ПРОБЛЕМАТИЧНИОТ ПЕЈАЧ: Осомничен за 13 дела, меѓу кои и детска порнографија

Igor

Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака за Денот на вљубените: Забораваме колку љубовта е во основа на сè.

Еспресо

Били Ајлиш објави спот за хитот „Everything i wanted“, го режираше сама (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

9 − 6 =

Слични објави

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor

Видео хороскоп 16 август 2019, петок

Igor

Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин

Igor

Рита Ора облече црвен џемпер со дупки, а под него… (ФОТО)

Васко Спасоски

Есенски накит со кој нема да згрешите (ФОТО)

Igor

Со туѓи картички Мараја Кери ги плаќала пластичните операции

Igor