Имате тенка и слаба коса? Овие фризури се за вас

Природно тенката коса мора да биде средена така што ќе оддава впечаток на поголем волумен и ќе изгледа побујна отколку што реално е. За да се постигне таков ефект мора да се совладаат неколку основни чекори и техники, за да добиете пополн изглед на вашата фризура. Погледнете ги овие предлози и изберете го тоа што најмногу ви прилега:

1. Закосена лоб фризура

Ова всушност е долг боб, обликуван со неколку коси степени, кои ќе додадат волумен и форма дури и на најтенката коса. Доколку се охрабрите за шишки и повеќе степени, тогаш максималниот ефект е постигнат и фризурата изгледа прекрасно.

2. Долго и слоевито

Доколку имате долга коса без волумен, наредниот пат замолете го фризерот да даде повеќе форма и текстура, со тоа што ќе создава тенки слоеви. Освен што косата ќе добие повеќе волумен, ќе имате впечаток дека ви „симнале“ голема тежина од главата.

3. Разбушавена боб фризура

Боб фризурата е една од најпопуларните на сите времиња и секогаш е во тренд. Но, ако имате тенка коса, подобро е да примените разбушавен боб со асиметрично засекување, кој потоа ќе го обликувате со помош на виткачи и пена за коса.

4. „Свег“ фризура

Долга коса со разбушавени слоеви и долги шишки кои или се насочени кон една страна или се поделени на пола по должина на патецот, оставајќи притоа мали перчиња да паѓаат врз челото. Во овој случај шишките се тие кои додаваат волумен на целокупниот изглед. Дополнително, обликувајте неколку од површинските прамени во локни.

Слични објави

За Миа Костова летото не е завршено! Водителката се сонча во Турција ама и снима спот – погледнете за кого (ФОТО)

Igor

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Еспресо

УБАВАТА КУМАНОВКА повторно ГОРИ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Северина се присети на соработката со Оливер Драгојевиќ: Ме шармираше, а јас пеев во апостолки на неговиот концерт (ВИДЕО)

Еспресо

Кој не би ја тренирал? Порно-ѕвездата Миа Калифа ги препоти мажите (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

шест + седумнаесет =

Слични објави

Пипа Мидлтон повикала такси под лажно име, но такситот ја препознал – „Се криеше во мракот“

Еспресо

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ОДЛУЧИ: Само еден ќе го добие нејзиното богатство

Igor

Модни „победници“: Познатите ѕвезди веќе не знаат што да направат за да привлечат внимание (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Фото| Јелена Карлеуша: Мојата работа е да бидам секс бомба тоа ми носи пари!

Еспресо Магазин

Ексцентричниот Принц ја обожавал виолетовата боја, со денови не спиел, а починал од опијат 50 пати посилен од хероин

Еспресо

ПРЕКРАСЕН ЛЕТЕН ВКУС: Торта со лубеница и наполитанки (РЕЦЕПТ)

Igor