Хороскоп за 13 ноември среда – Овните треба да внимаваат што зборуваат, Лавовите ќе паднат во искушение

Овен

Може да ви се случи од вас да излезе некоја тајна информација која некој ќе се обиде да ја злоупотреби против вас. Нема да ви биде лесно да се извадите, па затоа во овој момент е најдобро да премолчите. Во љубовта исто така, внимавајте што зборувате.

Бик

Емотивно сте напнати па денешните аспекти ви отежнуваат да го сочувате мирот. Саканото лице со кратките коментари дополнително ќе ве изнервира. Не ставајте се при срце, олабавете малку.

Близнаци

Концентрацијта не ви е на завидно ниво. Главно размислувате за уживање со саканото лице и егзотично патување. Спуштете се малку од облаците, започнете со извршувањето на работните задачи.

Рак

Ви претстојат пријатни деловни разговори. Иако во тајност повлекувате некои потези, вашиот труд и залагање на работното место не поминале незабележано. Наскоро ќе бидете наградени.

Лав

Можете да дојдете во искушение да се откажете од идеите во кои и понатака силно верувате. Недоразбирањето меѓу домашните и недостатокот на средства не се доволна причина да се откажете од своите планови. Помошта ќе ја најдете близу до себе.

Девица

Сте ги прифатиле обврските за кои немате доволно капацитет. Премногу информации ви предизвикуваат стрес поради кој ќе станете убедливо расеани. Пред да направите непоправлива грешка, побарајте помош од соработниците.

Вага

Една женска личност може да одигра значајна улога во ублажувањето на непремостливите разлики во мислењето меѓу членовите на вашето семејство. Ова подобрување на расположението ќе ја поврати вашата раздрмана самодоверба.

Шкорпија

Ве обзема купувачка грозница. Нестабилната финансиската ситуација ве растажува, сфаќате дека немате доволно пари за на партнерот да му подготвите изненадување. Не споделувајте го вашето нерасположение, обидете се поинаку да размислувате.

Стрелец

Ве измачува минатото и добар дел од денот ќе го поминете во преиспитување на се за што сте можеле да постапите поинаку. Завртете се кон блиските и послушајте што тие имаат да ви кажат.

Јарец

Иако се ви делува ветувачки, денот не е поволен за договори и било какви трансфери. Одложете ги на кратко бидејќи ако сега започнете нови преговри можно е да ви се случат големи компликации. Внимавајте малку повеќе и на здравјето.

Водолија

Во љубовниот однос сте премногу ноншалантни. Вашата желба за слобода може да биде сериозен причинител на расправии. Доколку не станете посериозни и не ги прифатите критиките, некоја обична расправија за вас може да стане хорор филм.

Риби

Обврските од вас бараат концентрација и полн ментален ангажман. Ве фрустрира судирот меѓу должностите кон другите и потребите да си угодите самите на себе. Ќе пронајдете задоволство во работата.

Слични објави

Работен ден од соништата: Ќе се воодушевите кога ќе видите со кого Арнолд Шварценегер дојде во канцеларија (ВИДЕО)

Еспресо

УБАВАТА КУМАНОВКА повторно ГОРИ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Помалку намигнувајте за да немате брчки

Igor

Откриена актерката која ќе ја игра улогата на принцезата Дијана во последните сезони на хит-серијата „Круна“ (ФОТО)

Еспресо

Диџеј Тиесто со солзи во очите се ожени со 29 години помладата партнерка – моделот Ана Бекерс (ФОТО)

Igor

Луѓето не можат да поверуваат! Има 94 години и е мајка на една од најпознатите пејачки во светот! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × пет =

Слични објави

Кардашијан-Џенер: Ова сигурно не сте го знаеле за нивните деца

Igor

Ријана најде начин како да ги честита празниците: Позира во долна облека и топлес (ФОТО)

Васко Спасоски

Том Хенкс поради сопругата ја смени верата и стана православен! Актерот летува каде што летуваат и Македонците (ФОТО)

Igor

И Хали Бери го прифати предизвикот – Погледнете колку гламурозно изгледа со само една перница (ФОТО)

Еспресо

Атрактивните претставнички на Србија на „Евросонг“ ги тресе секс-скандал! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пробајте ги уште денес – 5 НАЈТЕШКИ секс пози кои ќе ве препородат

Igor