-5.2 C
Скопје
00:59 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) „СРЕЌНА 17КА МАМЕ“: Весна Петрушевска ѝ го честиташе роденденот на својата ќерка Мина

Весна Петрушевска, позната и под нејзиниот прекар „Бејби“ оваа недела имаше убава причина за славење.

Неодамна нејзината ќерка Мина го прослави 17-тиот роденденот, а Весна со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот и преку нејзиниот инстаграм-профил:

Среќна 17ка маме! Мина Бејби те сакам колку сите зрнца во песокот, стои во описот на емотивната објава на актерката.


Мина го прослави својот роденден во друштво на блиски пријатели во еден познат скопски ресторан.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Весна е мајка и на тинејџерот Кирил, кој моментално е во САД на студии.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

На Мина и Бејби им посакуваме секој ден на имаат убави поводи за славење.

Среќен роденден Мина!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....