25.8 C
Скопје
13:29 - 14 април, 2024

(ФОТО) БАЛ НА МЛАДЕНЦИ: Водителката АНИТА ДАЕВА објави прекрасни фотографии од семејниот албум

Нашата позната водителка Анита Даева на својот инстаграм – профил објави досега невидени фотографии од семејниот албум споделувајќи прекрасни спомени со своите следбеници.

„22.03.1996  Бал на младенци. Една година по свадбата, на времето хотел „Континентал“ ја организираше оваа заедничка прослава, стотици младенци на едно место. Освоивме и награда за најдобри младенци танцувачи. Убави спомени“ – напиша водителката во описот на фотографиите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Daeva (@anitadaeva)


Денешниот празник го слават брачните парови во првата година од бракот, оние кои се венчале после 22 март претходната година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anita Daeva (@anitadaeva)

Младенци е еден од поголемите христијански празници од пролетниот циклус каде што се слави споменот на четириесетте војници од Севастија, кои маченички загинале не откажувајќи се од христијанската вера.

Денес славиме МЛАДЕНЦИ – празникот на љубовта, слаткото и подароците

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....