Едо Мајка заврши во болница: Докторите го задржале на испитувања

Раперот Едо Мајка во саботата требало да настапи на затварање на Фажан Медиа Фест во Хрватска, но поради здраствени проблеми неговиот концерт бил откажан.

  • Се извинуваме на сите кои заедно со нас го чекаа вечерашниот концерт на Едо Мајка и неговиот бенд. Едо пред малку ни се јави од болница каде го однеле откако му се слошило. Докторите му забраниле патување и го задржале на испитувања – напишал организаторот на социјалните мрежи.

Инаку раперот е миленик и на македонската публика. Тој повеќе пати гостувал во Скопје и низ градовите и токму поради тоа тој секогаш има само пофални зборови за нашата земја.

 

Слични објави

НЕ СТИГНА НА РОДЕНДЕНОТ НА СВОЈАТА ЉУБОВ: Познатиот пејач загина во авионска несреќа

Igor

Таа е најконтроверзната македонска пејачка: Се слика гола и симулира се*с со сладолед (ФОТО)

Igor

Што треба да видите и пробате ако патувате во Сицилија (ФОТО)

Еспресо

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Еспресо

Првата слика од Богдана во венчаницата на Цеца (ФОТО)

Igor

Полански освои награда, а актерките изреволтирани ја напуштија салата! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

2 × пет =

Слични објави

Софи Тарнер од „Игра на троновите“ родила ќерка во строга тајност

Еспресо

Вака жешката навивачка на Милан се бори со коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Британската јавност на нозе: Дали првата службена средба на скараните браќа, Меган и Хари вешто ќе ја избегнат?

Igor

КРИЈАТ ЕМОЦИИ И МЕНУВААТ РАСПОЛОЖЕНИЕ: Овие хороскопски знаци најтешко ќе ги разберете

Igor

Најголеми брбливци – Внимавајте какви тајни споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Igor

Проблеми во креветот кои се јавуваат буквално во секоја љубовна врска

Igor