Дупер ја објавија новата песна: „Многу фалат тапаните на Мартина“ – гласи еден од коментарите (ВИДЕО)

Момците од „Дупер“, Илчо и Борис денеска ја објавија нивната најнова песна која носи наслов „Патник“.

Ова е нивна прва песна откако се случи скандалот со тапанарката Мартина, која пред неколку месеци ја шокираше јавноста кога изјави дека била буквално избркана од бендот само за тоа што сакала да присуствува приватно на настап на друг бенд.

Илчо и Борис тогаш не сакаа да зборуваа на оваа тема, додека пак Мартина јавно прозбори за емисијата „Ексклузив“ и раскажа што точно се случило.

Инаку песната е во претпознатлив стил за Дупер, а еден од коментарите под спотот гласи: „Многу фалат тапаните на Мартина, ама сепак песната е врв“.

Слушнете ја песната:

Слични објави

Брз и евтин ручек: Совршен пилешки ѓувеч за целото семејство

Igor

КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС ЕСМЕРАЛДА? Ја гледавме во серијата, стана зависничка, а потоа исчезна од ТВ (ФОТО)

Igor

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Еспресо

Го прашале Ајнштајн како e да се биде најпаметен човек на светот, a тој одговорил: Нe знам, прашајте го Никола Тесла

Еспресо

Премиера: Анџелина Џоли во драматичен фустан со оригинален детаљ (ФОТО)

Igor

Лејди Гага одлучи да се самоизолира: Сега се дружам со моите кучиња! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Меси ја игнорира, а таа не се откажува: Мис БумБум си направи тетоважа од фудбалерот

Еспресо

Јасни знаци дека во вашата врска веќе нема љубов

Igor

Криси Тајген без „влакна на јазикот“ му упати порака на американскиот потпретседател! (ФОТО)

Еспресо

Александра Пријовиќ го откри идентитетот на мажот што ја дави во спотот (ФОТО)

Васко Спасоски

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor

Карлеуша шеташе чанта од 6.000 евра, подарок од Огнен Вранеш (ФОТО)

Igor