ЏОРЏ КЛУНИ воодушевен од своите преслатки БЛИЗНАЦИ: На само 2 години знаат нешто што јас се уште не сум го научил

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни се разнежни раскажувајќи за своите двегодишни близнаци и се пофали како неговите деца во тие години знаат многу работи.

Близнаците на Клуни, кои му ги роди сопругата Амал, Александер и Ела, следниот месец полнат две години, а актерот едноставно ја обожава и ужива во улогата на татко.

„Тие се добри и среќни деца. Многу се смеат, постојано прават некои итроштини, ставаат путер од кикирики во чевлите и слично. Иако се близнаци, карактерно се сосема различни, тие се паметни и забавни деца. Веќе ја знаат целата абецеда на англиски и италијански јазик. Јас дури ни на англиски не ја знам цела“, нагласи актерот.

Клуни проговори и за својата убава сопруга Амал.

Освен близнаците, Клуни се пофали и својата сопруга Амал, која постигнува неверојатни резултати работејќи на унапредувањето на човековите права како адвокатка, но совршено балансира со деловниот и приватниот живот.

profimedia

„Таа го води случајот ИСИС на суд, што никој досега не го направил. Покрај целата своја работа, таа е и неверојатна мајка и сјајна сопруга. Се чувствувам како да сум добил џекпот“, изјави Клуни.

Среќниот пар е во брак од 2019 година, а родители станаа три години подоцна. Деталите од приватниот живот не сакаат често да ги изнесуваат во јавноста, иако важат за еден од омилените брачни парови во светот на шоубизнисот.

Слични објави

Десет моменти во кои Џејсон Момоа ги освои нашите срца (ФОТО)

Igor

Кејт Мидлтон посакувала друго име за синот Џорџ, но по реакцијата на кралицата таа се предомислила

Еспресо

Најголеми брбливци – Внимавајте какви тајни споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Igor

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Еспресо

Најпопуларни модни додатоци за пролет 2019

Igor

Македонци со вкус: Погледнете кои наши јавни личности „шетаат“ манекенки за рака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

20 + 4 =

Слични објави

Кажи ми какво вино пиеш, ќе ти кажам каков ти е карактерот

Igor

БЕЗ ШМИНКА, направи ГОЛЕМА промена! Карлеуша ПОВТОРНО шокира – ваква не сме ја виделе! Коментарите не запираат! (ФОТО)

Igor

Фрапантна трансформација на актерот кој загуби 80 килограми и сега изгледа неверојатно! (ФОТО)

Еспресо

Се ожени внукот на ГРЕЈС КЕЛИ: Невестата се расплакала од среќа

Igor

AББA после 50 години: Како женскиот дел од групата ја преживеал големата трагедија и распаѓањето на групата?

Еспресо

Секси тренд на Инстаграм поради самоизолацијата: Убавици позираат голи од своите домови! (ФОТО)

Еспресо