Џон Траволта наплаќа за своите автограми и „селфи“ слики!

Доколку се случи да се да го сретнете Џон Траволта, може да посаката да се сликате со него, а тој потоа да ви „извади“ сметка. Славниот актер чие богатство е проценето на 170 милиони долари, за време на својата долга кариера сними огромен број на успешни и одлично платени филмови, а тој и понатака вредно работи и одлично заработува. Сепак, тоа не го спречува да ги наплатува фотографиите со своите фанови!

Траволта во Австралија присуствувал на конвенцијата Supanova, наменета за фановите на научната фантастика, а медиумите јавуваат дека за фотографирање со него и негов автограм, потребно е да одвоите 500 долари, а само „селфи“ чини 250 долари.

И покрај тоа што ова не е ниска цена, голем број обожаватели на познатиот актер стоеле во ред за да го овековечат моментот кога стоеле покрај него. Секако, на друштвените мрежи, особено на Твитер, се нижат негативни коментари во врска со „деловниот потег“ на Траволта.

View this post on Instagram

Happy Birthday Olivia! All my love, JT

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

View this post on Instagram

Excited for tonight! #livinglegendsofaviation

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

Слични објави

Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ го открија името на вториот син (ФОТО)

Igor

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Igor

Три хороскопски знаци со кои е најтешко да се биде во врска

Igor

ЦЕЦА СЕ ВРАТИ ВО ЖИТОРАЃА: Еве како изгледа куќата во која растела (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 17 ноември недела, Биковите ќе сакаат да бидат сами, Девиците ги очекува нов бизнис ангажман

Igor

Кајли Џенер заврши во болница, а ќе се изненадите кој се грижи за неа!

Igor

Остави Коментар

5 × 1 =

Слични објави

Свадба меѓу демонстранти: Пар се венчаше на протестите во Филаделфија (ФОТО)

Еспресо

Амбер Роуз бремена со второ дете

Igor

Се зборуваше дека бил и со Анабела и со Луна, пејачката наводно демантирала

Igor

ПОЗЛАТЕНИ ЧЕШМИ И 70 СОБИ: Моделот со балканско потекло слави роденден со ГРАНДИОЗНА ЗАБАВА

Igor

ТАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ЗА НЕА БИЛА СЕ: Дали знаете како Аркан и Цеца меѓусебно се шегувале?

Igor

Како го поминуваат времето во карантин Бела Хадид, Емили Ратајковски, Кендал Џенер… (ФОТО)

Еспресо