Деа Ѓурѓевиќ гордо ги покажа своите лузни – Многу луѓе во светот гордо ги носат, зошто не и јас?

Деа Ѓурѓевиќ пет месеци откако доживеа страотна сообраќајна несреќа кога на неа налета автобус и и ја откина раката ги покажа и своите лузни.

FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ

Имено, Деа пред неколку дена ги тргна завоите и од ногата од каде во текот на операцијата која ја имаше за брзо закрепнување и пресадија нерви во повредената рака, со цел да успеат да ја вратат нејзината функција.

FOTO: NEMANJA NIKOLIĆ

„Кога си на работ да изгубиш се, многу повеќе го цениш она што го имаш. Ја ценам својата рака, без оглед на се. Секој треба да ги сака своите лузни. Толку многу луѓе во светот постојат кои своите лузни ги носат гордо, зошто да не ги носам и јас така? Ми кажаа дека можам ласерски да ги отстранам, но навистина не гледам потреба за тоа. Важно е што се е функционално. Најголема лузна имам на бутот, од кој ми ја отстранија кожата, но за неколку месеци се ќе помине. Останатите ќе останат мои за цел живот. Овие на раката се големи, но не ми пречат. Моите лузни се симбол за мојата победа“, изјави Деа.

Слични објави

Зошто Никола Тесла умрел во сиромаштија и во долгови?

Слободен печат

Таа е најконтроверзната македонска пејачка: Се слика гола и симулира се*с со сладолед (ФОТО)

Igor

Блејк Лајвли дефинитивно е кралица на „тролањето“! Повторно му се одмазди на Рајан

Igor

Водителката правешe „лајв“ од тоалетот, а нејзиниот партнер се појави ГОЛ во кадар! (ФОТО)

Еспресо

Колку време мажот треба да „ИЗДРЖИ“ во сексот за да бидат задоволени двете страни?

Igor

Жените од овој хороскопски знак буквално ги излудуваат мажите

Igor

Остави Коментар

четири + Шестнаесет =

Слични објави

Интервју со пејачот Даниел Крстески: После Балашевиќ и Коен не можам да слушам „Два Бона“ и Таско (ФОТО)

Igor

Џеј Ло во секси бикини на плажа: Го сними задникот одблизу, но и лицето без брчки (ВИДЕО)

Еспресо

10 најдобри песни според „Guardian“ (ВИДЕО)

Еспресо

Џенифер Лопез има двојничка: Сличноста меѓу оваа девојка и пејачката е неверојатна! (ФОТО)

Igor

Ким Кардашијан неколку месеци пред 40-от роденден официјално стана милијардерка

Еспресо

Повторно сите гледаа само во неа: Првата дама во совршена модна комбинација

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian