ДАМА СО СТИЛ: Ова се модните додатоци кои секогаш ви се потребни

Модните додатоци сами по себе не се ништо посебно, но кога се искомбинирани со облека, шминка и фризура, тие се неизоставен дел од секој добар стил.

Секоја жена со стил мора да има една голема чанта, една мала, квалитетен чадор и убав паричник.

Кога се чантите во прашање, малите се секогаш во тренд, а ефектот е уште посилен доколку се во впечатливи бои или со украсна рачка што го привлекува вниманието.

Во исто време, секоја дама треба да поседува и голема чанта, што дури и потсетува на помала патна торба. Така можете да носите се што ви е потребно, а одговара и на секојдневен и на деловен изглед.

Чанта во форма на ранец исто така го надополнува секојдневниот изглед. Изберете го обликот, материјалот и бојата кои одговараат на вашиот стил на облекување.

Дури и кога патувате, тоа треба да го правите со стил. Така, пронајдете стилска патна торба која ќе додаде елеганција на вашиот изглед.
Паричникот исто така треба да го отсликува вашиот стил, но истовремено и да е функционален. Изберете дизајн што ви се допаѓа и проверете дали има доволно прегради за банкноти, монети, но и за сите оние визит-карти, платежни картички, ваучери и клуб-картички за попусти во вашите омилени продавници.

Чадорот е секогаш потребен. Можете да имате еден помал, за во чанта, но големиот, цврст и квалитетен чадор е исто така задолжителен, за и во најдождливиот ден да се чувствувате убаво и модерно.

Слични објави

Секоја трета жена има надградба на коса, но не знае што навистина има на главата!

Igor

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо

Осумгодишно девојче го прогласија за најубаво во светот – погледнете ја! (ФОТО)

Igor

Јелена Карлеуша го исплука Душко Тошиќ: Благодарам на сопругот кој немаше време да го гледа мојот концерт! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Видео хороскоп за 20.05.2019, понеделник

Igor

„Прв состанок“: Синди Крафорд објави слика стара 26 години на која е со сегашниот сопруг (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

2 + 4 =

Слични објави

МУ СЕ ПОСРЕЌИ: Му ја врати бурмата по пошта, а сега и тој добро се ожени

Igor

Никој не успеа да ја надмине – Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка во светот

Еспресо

И принцот Хари наседна на телефонска измамата: Мислел дека му се јавува Грета Тунберг! (ВИДЕО)

Еспресо

Селин Дион ја запрепасти јавноста во Париз

Igor

Дневен хороскоп за 10 април 2019, среда

Igor

Мажите избраа: Погледнете како според нив изгледа совршената венчаница (ВИДЕО)

Igor