„Човекот Кен“ кој на операции потроши околу 700.000 евра: „Носот ми отпаѓа“ (ФОТО)

Родриго Алвес, кој го нарекуваат „Човекот Кен“, проговори за операциите и бројните козметички зафати кои ги направил на своето тело.

На операции бил вкупно 72 пати, а нивната вредност е околу 700.000 евра. Тој неодамна призна дека носот започнал да му отпаѓа по единаесетата ринопластика во јануари оваа година.

„Резултатите од оваа операција на почетокот беа задоволителни, но сега ќе морам на уште една, а да бидам искрен, се плашам. Секоја идна операција е дополнителен ризик и се грижам дека докторите ќе неможат трајно да ми го поправат носот“, изјави Алвес.

Колку е голема опасноста од толкавиот број на операции говори и тоа дека докторите го предупредиле дека ќе му се појави дупка на лицето доколку така продолжи.

И покрај предупредувања, тој во текот на минатиот викенд отиде на уште една операција, тој вметна желудечен балон со цел да ја намали телесната тежина. Љубовта кон операциите во неговиот живот станала опсесија.

„Некогаш ова беше желба, а сега стана потреба. Јас сум човек како и сите други и имам чувства“, призна тој.

Слични објави

На Спејко му раскина девојката во „Задруга“: „Тој е само слика без тон, со него имам само монолог“! (ВИДЕО)

Igor

СЕ РАЗГОЛЕ поранешната тетовска невеста (ФОТО)

Igor

Жирито на Суперталент со неверување гледаше што прави оваа 85-годишна баба со 40 години помлад маж (ВИДЕО)

Еспресо

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Еспресо

Градите на Лоба сакаат да „рипнат“ надвор: Пејачката во бел тесен корсет (ФОТО)

Igor

Србинка има 19 години и заработува милиони: Го живее американскиот сон, а сега е во трка за најубава девојка на планетата (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

19 − 15 =

Слични објави

СКРИЕНО ЗНАЧЕЊЕ: Зошто Меган и Хари го избраа името Арчи Харисон?

Igor

Тетовчанецот по Морган Фриман, сега во ист филм со Роберт де Ниро (ФOTO)

Igor

Роби Вилијамс открил зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во групата „Queen”

Еспресо

ЏОРЏ КЛУНИ ЗАГРИЖЕН: Не сакам нашите деца да станат мета

Igor

Рики Мартин стана татко по четврти пат: „Се роди нашиот Рен Мартин“ (ФОТО)

Igor

Најмладата милијардерка на светот: Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер (ВИДЕО)

Igor