Bonatti во Македонија со трендовска колекција за костими за капење лето ‘19 (ФОТО)

Српскиот бренд Bonatti ја лансираше својата трендовска линија на костими за капење за лето 2019 во продавниците низ Македонија. Летната колекција доаѓа во бои и форми кои ќе бидат апсолутен тренд оваа сезона, како за жените така и за мажите.

Колекцијата е со колорит на тиркизни тонови, преку беж-зелени принтови проткаени со златни детали до јако црвени бои, како и вечните класични модели од црно-бели и морнарски комбинации.

„Bonatti во Македонија на своите купувачи им овозможува попуст -30% на одредени модели на дел од новата колекција костими за капење и програм за плажа во нашите продавници во Скопје, Куманово, Охрид, како и преку нашата он-лајн продавница www.bonatti.mk. За нашите верни потрошувачи долната облека ја имаме и на намаление до 50%, така што имаме вистински сезонски попуст“ потенцира Драган Ангеловски, генерален менаџер за Bonatti во Македонија.

Брендот Bonatti се погрижи за сите генерации кои се љубители на едноделни, дводелни или троделни костими за капење, бикини, пуш ап-и или други кроеви.

Веруваат дека сите ќе ги најдат вистинските костими за себе меѓу новите модели за лето 2019.

„Пробајте ги новите модели со shape ефект, кои вашиот облик на телото ќе го направат идеален како што вие би сакале. Интересно е дека може да направите mix & match парчиња односно да имате слобода сами да ги комбинирате костимите за капење. Изберете го најдобриот модел и боја кои ќе ви претставуваат задоволство затоа што колекцијата на Bonatti е во бои кои се вистински тренд. Би сакале заедно да ја раскажеме модната приказна на нашиот бренд за ова лето и со нашите фустани, торби, пешкири и шешири за плажа“ додаде Марија Ангеловска, одговорна за комуникации во Bonatti.

Кампањата за ова лето се снимаше на бел песок и тиркизно сино море крај Индискиот Океан, на Малдивите, за која беа ангажирани познатите српски модели Бојана Крсмановиќ и Алекса Гавриловиќ, во продукција на Слбодан Пикула и асистентот Игор Павлковиќ. За стајлингот се погргижи Жељко Милосављевиќ а за шминката и фризурата Александар Џикиќ – Џиле.

Целиот асортиман на колекцијата можете да го погледнете на линкот https://bonatti.mk/online-shop/15.html

Повеќе од деценија, Bonatti е препознатлив бренд по употребата на пријатни материјали, пристапни цени, модерни и квалитетни модели на долна облека, програм за спиење и за на плажа. Започнале во Србија а денеска имаат продавници во Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија, Словенија, Швајцарија, Шведска, Бугарија, Унгарија, Италија и Грција.

Слични објави

Не сакаше да се тргне од сопругот кој е болен од коронавирус, па сега стигнаа лошите вести!

Васко Спасоски

Ова не треба да го гледаат деца! Мадона објави провокативна снимка (ВИДЕО)

Igor

Луѓето прашуваат дали е реална: Анастасија е најубавата Русинка во светот? (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 21 ноември четврток – Овните ќе добијат долгоочекуван повик, Раковите ќе доживеат големи проблеми

Igor

Познатиот рапер Раста денеска уапсен во Белград?

Васко Спасоски

Ед Ширан донирал повеќе од еден милион фунти за своите сограѓани за борба против коронавирусот

Еспресо

Остави Коментар

5 × 3 =

Слични објави

И Ема Стоун не издржа: Ја откажа венчавката поради коронавирусот

Еспресо

Овој фотограф ја има најубавата работа: Ги слика најжешките Македонки (ФОТО)

Igor

Опра остро негира дека влијаела врз одлуката на Хари и Меган да го напуштат кралството

Еспресо

Интересен и поинаков – Појадок во чашка полна витамини, пробајте го задолжително!

Igor

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Познатиот актер Андрија Милошевиќ во женски фустан пее песна од Пршута Станојковиќ (ВИДЕО)

Igor