Бизарна казна: Сопругот на Северина ќе плати 750 евра затоа што се сликал со синот на пејачката

Игор Којиќ, наводно, ќе мора да ги сноси последиците бидејќи прекршил судска одлука во врска со објавување фотографии на малиот Александар, син на неговата сегашна сопруга Северина и бизнисменот Милан Поповиќ, од нејзиниот претходен брак.

Пред неколку дена, Игор Којиќ објави на Инстаграм фотографија на која се гледа како го води за рака малолетниот Александар, со што ја прекршил привремената мерка на судот. Казната за овој прекршок е 3.000 куни, што е околу 750 евра.

(Фото: Драгана Кадиќ)

Според законот, казната може да се удвои, секој следен пат кога фотографијата се објавува на социјалните мрежи. Според привремената пресуда, ниту на Северинa ниту на Игор не им е дозволено да објавуваат фотографии од малолетникот Александар дури ни преку трети лица. Мерката се однесува, покрај социјалните мрежи и на медиумите, односно весниците и телевизијата, јавните состаноци, компјутерските системи или било кој друг начин на  изложеност пред јавноста која е достапна за голем број луѓе.

Потсетуваме дека во 2017 година, на Игор Којиќ судот му забрани да објавува фотографии од Северина и синот на Милан, Александар на социјалните мрежи, но се чини дека тој тоа го игнорирал. И покрај неговата забрана, Игор продолжи редовно да објавува фотографии од денес 7-годишниот Александар Поповиќ.

Слични објави

СОВРШЕН СПОЈ: Рецепт за џем од малини и кокос

Igor

Лејди Гага заврши со Дејвид Бекам! На Викторија и порачаа да си го чува мажот! (ВИДЕО)

Igor

Пример за колешките: Антониа Гиговска без дилема е најубаво облечената пејачка на естрадата (ФОТО)

Igor

НАЈГОЛЕМИОТ КАВАЛЕР ВО КАН: Џентлменски гест на Шнајдер

Igor

Ваков фустан уште не сме виделе: Пресмел, предизвикувачки, а под него НИШТО! (ФОТО)

Igor

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Еспресо

Остави Коментар

два × оне =

Слични објави

Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Еспресо

Ела Дворник: Кога ме прашуваат како ќе ми се вика бебето, им го кажувам ова име. Реакциите се феноменални!

Igor

Можеби ЕДВАЈ ДИШЕ во него, но и стои БРУТАЛНО ДОБРО! (ФОТО)

Igor

Лицата родени во овој хороскопски знак НАЈТЕШКО ПРОСТУВААТ НЕВЕРСТВО

Igor

Провокативната Џенер „ги покри“ облините само со мрежа (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 16 јули 2019, вторник

Igor