Американците сакаат да го отстранат Трамп и од филмот „Сам дома 2“

Откако следбениците на Доналд Трамп упаднаа во Капитол, социјалната мрежа „Твитер“ трајно го отстрани неговиот профил, обожавателите на култниот филм „Сам дома 2“ решија да дадат се од себе во борбата против Трамп, барајќи дигитално да се отстрани од филмот.

Од „Твитер“ објаснија дека одлуката да се отстрани профилот на претседателот во заминување е поради големата можност дека ќе ги охрабрува луѓето да продолжат со немирите во Вашингтон.

Instagram
Instagram

Од друга страна, не е јасно што сакаат да постигнат обожавателите на филмот со фактот дека сакаат да се отстрани Трамп кој се појавува во неколку сцени во „Сам дома 2“, но тоа е нивната концизна желба.

Twitter
Twitter

Режисерот Крис Колумбос еднаш изјави дека наскоро поранешниот претседател на Америка „насилно“ се наметнал во филмот.

Инаку, Трамп го имал тоа барање за сите филмови кои биле снимени во која било од неговите недвижнини.

twitter
Twitter

Ова не е прв пат Трамп да биде отстранет од филм. Канадската „CBC“ пред две години отстрани осум минути од филмот, вклучувајќи ја и оваа сцена.

Да потсетиме, покрај „Твитер“, на Трамп му беше забранет пристап до своите профили на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, а ограничувањата може да се повлечат на 20 јануари, откако Бајден ќе биде инаугуриран за 46-ти претседател на Соединетите Американски Држави.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Ќерката на Синди Крафорд конечно призна дека се забавува со познатиот комичар (ФОТО)

Igor

Ниту најголемите фанови не можат да поверуваат дека на оваа фотка е 50-годишната пејачка (ФОТО)

Еспресо

Имате тенка и слаба коса? Овие фризури се за вас

Igor

РЕДОСЛЕД на настапите во финалето на Евровизија 2019

Igor

Кралските деца ги поддржаа британските здравствени работници

Еспресо

Дневен хороскоп за 19 март 2019 (вторник)

Igor

Остави Коментар

3 × 4 =

Слични објави

Вистината за нивната љубов: Анастасија Ражнатовиќ откри зошто не споделува фотографии со момчето Ѓорѓе

Еспресо

Бојана се враќа на музичката сцена со нова песна: Промоцијата ќе биде „лајв“ на нејзината страница на Фејсбук!

Васко Спасоски

За фотомоделот Вилдане нема зима, се појави „пиштол“ гола (ФОТО)

Igor

Горан Тодоровски направи нов, двоен албум за 25 години кариера

Слободен печат

ФОТО: Пејачката Аделина Тахири позира во долна облека на плоштадот во Скопје!

Васко Спасоски

Вака се ужива: Бекамови на одмор во Мајами (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian