Не претерувајте со мебелот: Најчести грешки при уредување на домот

Честопати луѓето претеруваат при уредување на својот дом и поради тоа домот изгледа неуредно и неорганизирано. Еве неколку совети за добро уредување на домот.

Среден ходник

Ходникот е првата просторија на која наидувате кога влегувате во домот и во која ги пречекувате гостите. Затоа потрудете се ходникот секогаш да биде чист и уреден. Некој едноставен детаљ, на пример слика или вазна, ќе го подобри целокупниот впечаток за вашиот дом.

Огледало во малите простории

Ако дневната соба ви е мала, поставување на огледало во неа ќе помогне за таа да изгледа поголема. Можете да изберете разни рамки, но најважно е огледалата да бидат што поголеми. Тие, освен што прават просторот да изгледа поголем, исто така и рефлектираат светлина и ја разубавуваат просторијата.

Не претерувајте со мебелот

Една од најголемите грешки при уредување на домот е пренатрупаноста. Затоа не ставајте премногу детали во просторијата. Колку помалку мебел – толку подобро.

Комбинирајте ги боите

Комбинацијата со бои игра најважна улога во декорирање на домот. Затоа внимавајте како ги комбинирате боите. На пример, ако вашите ѕидови се со потемна нијанса, бирајте мебел во светла или контрастна боја и обратно.

Осветлување

Лошото осветлување може да ја расипе убавината на вашиот дом? Важно е светлината да биде во склад со потребите на просторијата. Немојте да користите преголеми светла само за да ја декорирате просторијата. Користете светло само за да ја подобрите убавината на декорот.

Слични објави

Направете сами средство за отстранување на шминката (РЕЦЕПТ)

Igor

Сочен и кремаст: Сварете го компирот на поинаков начин

Igor

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Igor

Мода: Носете црвено како Карлеуша (ФОТО)

Igor

3 природни средства за постојано чист и миризлив тепих

Igor

10 ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ за подобрување на вашето здравје! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

17 − четиринаесет =

Слични објави

Оваа подла болест зема замав: Обрнете внимание на следниве симптоми

Igor

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Igor

Домашен сок од јагоди БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ, одличен за лето (РЕЦЕПТ)

Igor

Џемпер-фустан и чизми над колена: Како да ја носите најженствената комбинација без грешка! (ФОТО)

Igor

Новата Софија Лорен: БУЈНА, СЕНЗУАЛНА, НЕОДОЛИВА (ФОТО)

Igor

Направете сами домашна крема која ги брише брчките и мозолчињата како гума (РЕЦЕПТ)

Igor