Полнети пиперки со сирење

Состојки:

250-300 гр сирење
7 помали пиперки
1 јајце
2 лажици гриз
3 лажици сецкана шунка
2 лажици сецкани маслинки
1 домат
зачини

Подготовка:

Пиперките измијте ги и извадете ги семките.

Сирењето иситнете го, додајде ги јајцето, гризот, сецканата шунка, сецканите маслинки и зачини по желба.

Изедначете ја смесата и полнете ги пиперките, па затворете ги со кручкчиња домат.

Ставете ги пиперките во тепсија и оставете ги да се испечат.

Слични објави

Брза и неодолива палачинка со шунка и кашкавал (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Igor

За само 5 секунди откријте дали и колку сте под стрес

Слободен печат

Нов „мегзит“ во британското семејство: Омилената снаа на кралицата застана на страната на Меган

Еспресо

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо

Шминка на овој дел од телото никогаш не би очекувале, дали Македонките ќе го прифатат овој нов необичен тренд? (ФОТО)

Igor

Сопругата на Ким Џонг Ун е жена без минато: На неа тренира дисциплина, а мора да ги трпи и неговите љубовници

Слободен печат

Остави Коментар

2 × два =

Слични објави

Му менуваше пелени на бебето и доби експлозивно изненадување (ВИДЕО)

Еспресо

Ве излудува што секоја вечер се будите во исто време? Еве зошто тоа се случува и како да го избегнете

Еспресо

ВИСТИНСКО ЧУДО: Родено бебе „големо“ колку пенкало, лекарите стравуваа дека нема да преживее (ФОТО)

Еспресо

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Еспресо

Владата на Нов Зеланд со интересна кампања: Како би реагирале доколку ѕвездите на филмовите за возрасни ви се појават на врата наутро? (ВИДЕО)

Еспресо

Меланија Трамп ги разлути твитерџиите: Белата куќа побрзо го изгради тенискиот терен отколку што ги тестираше луѓето за корона!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian