26.8 C
Скопје
14:30 - 21 мај, 2024

Среќлии во љубовта: Два хороскопски знаци ќе доживеат возвишена љубов во мај

Астролозите именуваа два знака од Зодијакот кој во текот на пролетниот месец мај ќе имаат раст во љубовниот живот.

Еве кои се љубовните среќници на астролистата.

Бик

Во последните шест месеци, размислувавте за вашиот напредок и како тој се вклопува во она што се надевавте да го создадете, а сега влегувате во сосема нова фаза – фаза на љубовта.

Енергијата ќе биде длабока и експанзивна, создавајќи силна желба за сродна душа барајќи ја (и наоѓајќи ја) во вашиот романтичен партнер. Иако ова може да покрене теми за љубомора или анксиозност, исто така ве поканува да ги лекувате тие теми за да можете да го прифатите најцелосниот израз на љубовта.

Вашата емотивна ранливост со партнерот ќе стане ваша суперсила, затоа бидете поискрени за тоа како се чувствувате и што сакате од врската. Сè што сакате да биде љубовта може да стане реалност, но мора да го направите првиот чекор и да дозволите партнерот да ви го види срцето.

Рак

Во мај ќе биде максимално активирана вашата куќа на радост, посветеност и брак, помагајќи ви да изградите цврсти темели што ви се потребни за да се чувствувате сигурни во врската. Со сето она што сте го поминале во изминатата година, промените во врската одиграа централна улога во вашиот живот.

Мора да растете во вашиот пристап кон љубовта и во она што го вложувате во основата на вашата врска. Поминете време не само размислувајќи за она што го сакате, туку и за она што сте го научиле и што ви овозможило да влезете во нова фаза од вашиот љубовен живот.

Особено важен датум ќе биде 13 мај, односно и деновите пред и по овој ден на полната Месечина. Во овој период ќе започне нешто што на крајот ќе влијае на вашата љубовна врска и чувството за исполнетост во животот.

Астропрогноза за сабота, 27 април: Важно познанство за Лавовите, многу среќа за Скорпиите

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....