Зависничка од секс открива од која своја постапка најмногу се срами

Една жена од Австралија признала дека е зависна од секс и одлучила своето искуство да го сподели со тамошната публика.

Но, нејзината исповед за кратко време станала вирална.

„Момците не ни мораат да ме изведат на ручек или вечера или каков и да е состанок. Сексот ми е поважен“, изјавила таа.

Притоа, додала дека во врска ѝ било многу полесно, бидејќи на тој начин била сигурна дека ќе има редовен секс и дека нема да се зарази со полово пренослива инфекција.

Но, проблем се појавил кога сфатила дека апетитите ѝ се многу поголеми од тоа. Поради таа зависност често си го комплицирала животот.

Девојката признава и дека еднаш ѝ се случило да се гледа со тројца момци со исто име, за да не се збуни кога им се обраќа. Едниот од нив ѝ бил момче. Ова го смета за црна точка во својот сексуален живот.

Понекогаш се срами од својата опседнатост, бидејќи растела во средина во која се верувало дека мажите се тие кои сакаат секс повеќе од жените.

Зависноста од секс е реален проблем, особено ако не може да се контролира. Затоа и на никој не треба да му е срам да побара помош ако сета ситуација излезе од контрола.

Слични објави

Емили Ратајковски со провокативен стајлинг – За некој секси, за некој вулгарно (ФОТО)

Igor

И после толку години љубов УСПЕВА ДА ЈА ВООДУШЕВИ: Еве што и подарил Боба на Брена за роденден (ФОТО)

Igor

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor

Изгуби 50 килограми и стана вистинска убавица, албанска пејачка сподели тајна за совршено тело (ФОТО)

Igor

Љубов и спорт: Погледнете како ИВАН РАКИТИЌ вежба со сопругата

Igor

Откриени кои се кодните имиња на кралицата Елизабета и принцот Хари

Igor

Остави Коментар

12 + 6 =

Слични објави

Србите лути, Италија благодарна: Кое е СТРУЧНОТО ЕВРОВИЗИСКО ЖИРИ на Македонија?

Igor

Еве како The Rock ја изненади својата најстара обожавателка (ВИДЕО)

Igor

Откако беше критикуван зошто ги „удира жените по задникот“, Џанлука „реши да се поправи“ (ВИДЕО)

Igor

ПОВТОРНО НЕСОГЛАСУВАЊА: Меган Маркл одбива желби на кралското семејство

Igor

Странец, колега или шеф? Со кого мажите и жените најчесто завршуваат во кревет?

Igor

Дејвид Бекам се облече како Елтон Џон и ги воодушеви фановите (ФОТО)

Igor