-5.2 C
Скопје
23:19 - 25 јануари, 2022

ЗА Г-ТОЧКА ЗНАЕМЕ СИТЕ, НО ДАЛИ СТЕ СЛУШНАЛЕ ЗА П-ТОЧКА? Инстукции како да ја стимулирате

Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е многу полесно да ја најдете отколку што мислите.

П точката е ерогена зона на телото на мажот. Во неа се наоѓаат нервните завршетоци кои даваат максимално чувство на задоволство кога ќе ги стимулирате. Се наоѓа на 2,5 до 5 центиметри во анусот.

„Се наоѓа внатре во анусот и кон стомакот“ – изјавила сексологот и доктор Мишел Марс.

ОРГАЗАМ – БЕСПЛАТЕН ЛЕК ПРОТИВ БРОЈНИ ЗАБОЛУВАЊА: Ова се 11. здравствени придобивки од сексуалниот „климакс“ за кои не ви треба лекарски рецепт!

И покрај популарните уверувања, не морате да влезете внатре во анусот за да доживеете оргазам на П точка. Машката простата е ултимативно копче кое треба да го притиснете за да го воодушевите мажот во кревет.

За оние похрабрите, може да го ставите прстот внатре во анусот кај вашиот партнер, но бидете сигурни дека вашите нокти се исечени. Ќе ви биде многу полесно доколку користите лубрикант.

ОВА СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ СЕКС ТРЕНДОВИ ВО 2022: Тоа што се „важи“ за секс, ќе стане многу поинакво – многу отворено, етички немоногамно, и многу забавно со новите играчки за возрасни!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....