24.8 C
Скопје
14:51 - 6 јуни, 2023

ШТО НИ ПОДГОТВИЈА ЅВЕЗДИТЕ ЗА 15 ЈАНУАРИ: Биковите организираат добра забава, Близнаците се подготвуваат за патување, а Јарците ги очекува одличен ден

дневен хороскоп

Овен

На професионално поле, ќе имате доволно енергија за пообемна работа. Ќе добиете добра деловна понуда од странство која ќе ви создаде можност и за добра заработувачка. На емотивно поле, ќе имате шанса да запознаете личност која е многу успешна во бизнисот со кој се занимава.

Бик

Ќе бидете организатор на добра забава во фирмата каде што работите. Што се однесува до работата, фокусирајте се и ориентирајте се на активности кои бараат постојана динамика. На емотивно поле, родените во втората декада од овој знак би можеле да имаат проблем во партнерските односи.

Близнаци

На професионално поле, ги знаете сите предлози и сугестии кои се пред вас, одлучете се за оној што ви одговара во моментот. На емотивно поле, оние кои се во брак или во врска ги очекува некое кратко патување кое ќе ги направи поромантични. Здравје: Добро се чувствувате.

Рак

На професионално поле, соработката со една Девица може да ги покрене вашите идеи и енергијата за работа на самото работно место, а очекувајте пари пред крајот на следната недела. На емотивно поле, добар однос во врската или во бракот, без поголеми промени. Здравје: Напнати сте.

Лав

На професионално поле, парите се нешто што нема да ви недостасува. Финансиски ќе бидете добро поткрепени. На емотивно поле, мора да бидете одлучни кога желбите и амбициите на партнерот се отворени. Совет: Уживаjте во животот со полна душа.

Девица

Работете и нема да има поголеми проблеми. На емотивно поле, со саканата личност постојано ќе осмислувате нови активности, кои ќе го зачинат вашиот љубовен живот. Иако честопати сакате промени, сега сте задоволни. Здравје: Потребна ви е добра масажа, спа-третман.

Вага

На професионално поле, сакате да работите со некој друг, кој не е од вашето деловно опкружување. Нека тоа биде личност од знакот Бик. На емотивно поле,  партнерот е вашето богатство. Чувајте го. Здравје и совет: Вежбајте ги мускулите на рацете и нозете.

Скорпија

На професионално поле, ќе добиете пари преку пријателски врски. Јарец или Стрелец многу ќе ви помогнат за тоа. На емотивно поле, имате многу забелешки кон партнерот. Но, не сте во право. Здравје: Настинка или грип. Можно е да качите температура пред крајот на денот.

Стрелец

На професионално поле, водење бизнис со странска компанија од многу далечна прекуокеанска земја ќе ви донесе успех и пари. На емотивно поле, моментално не сте оптоварени со љубовниот живот, напротив, задоволни сте. Здравје: Променете го начинот на исхрана.

Јарец

На професионално поле, ви претстои одличен ден. Странски компании се заинтересирани за работа со вас. Ќе добиете понуда за одличен ангажман, а најмногу ќе ве израдува финансискиот сегмент. На емотивно поле, уживате во љубовта и вниманието на партнерот. Здравје: Преоптоварени сте.

Водолија

На професионално поле, размислувате… што понатаму со работата. Дали треба да се впуштите во нови деловни потфати? Дали ќе вродат со плод? Дали да ризикувате? На емотивно поле, во текот на денот ќе нема никакви турбуленции, ќе нема никаква љубовна акција. Здравјето ви е добро.

Риба

На професионално поле, не е добро да соработувате со припадник на знакот Лав бидејќи тој ја „купува“ вашата скапоцена енергија. На емотивно поле, можеби е подобро да се свртите кон нова љубов. Од моменталната љубовна врска не очекувајте поволен исход. Здравје: Хронични заболувања.

Слични објави

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо
Се вчитува....