ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ја отсвири химната на Америка: Реакцијата на патријархот Иринеј на тоа стана ХИТ (ВИДЕО)

Американската амбасада во Белград, вчера го одбележа Денот на независноста на Соединетите Американски Држави. На оваа манифестација беа присутни многу познати лица.

Меѓу нив беше и Патријархот Иринеј и нашиот Влатко Стефановски.

Стефановски пред сите присутни ја отсвири „The Star Spangled Banner“, националната химна на Америка, а особено интересна реакција на неговата изведба имаше Патријархот Иринеј.

Имено, откако Влатко Стефановски заврши со изведувањето на химната на САД на гитара, додека сите аплаудираа, Патријархот му дошепна на Ненад Поповиќ, министерот без ресор во Владата на Република Србија „Добар е овој“, што може да се прочита и од неговите усни.

Погледнете го видеото ТУКА.

 

Слични објави

ЦЕЦА ГО ИМА ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР: Зошто не ѝ дозволува на Анастасија да настапува?

Igor

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Еспресо

Принцот Вилијам го прослави роденденот: Кејт Мидлтон објави нови слики од малите наследници (ФОТО)

Еспресо

Зоран Заев: Јадам што има во фрижидерот, паштета, салама, виршли, не знам да зготвам ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Да кажеме дека е убава е премалку! Ќерката на Мелита изгледа како холивудска актерка! (ФОТО)

Igor

Ни трага ни глас од МАШКИТЕ ЧЛЕНОВИ на семејството: Анџелина Џоли на прошетка со трите ќерки! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × 5 =

Слични објави

Ниту родителите не би ја препознале: Антониа Гиговска го промени изгледот! (ФОТО)

Еспресо

Мили Боби Браун ја игра сестрата на Шекспир во новиот филм на Нетфликс: Неверојатен спој на талентирани актери! (ВИДЕО)

Еспресо

ГО ПРОМЕНИ ИМИЏОТ: Сите останаа без зборови од новиот изглед на Јелена Карлеуша

Igor

Проговори за несреќата која ја направи неговиот син: Не ми го чепкајте семејството

Igor

Викторија Лоба ја откажа свадбата со партнерот Ѓорѓи (ФОТО)

Еспресо

Најсексапилниот маж на светот сака само една жена: Џон Леџенд го открива рецептот за успешен брак! (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian