ТРАГЕДИЈА ВО ХОЛИВУД: Синот на познат актер ја избодел мајка му, полицијата го застрелала (ФОТО)

Како што јавуваат американските медиуми, во куќата на легендарниот актер се случила стравична трагедија.

Синот на актерот Рон Илај, што го играше Тарзан во истоимената серија, Камерон со неколку убоди од нож ја убил неговата мајка Валери Илај. Рон и Валери беа во брак 35 години и имаат три деца.

профимедиа

Глумецот успеал да ја повика полицијата, но кога таа пристигнала, неговиот син Камерон не сакал да се предаде, со што претставувал закана по нивниот живот, па така четворицата полицајци отвориле оган и го убиле.

профимедиа

Не е познато кој е мотивот на убиството, а полицијата во Санта Барбара веднаш покренала истрага.

профимедиа

Илај (81) беше ѕвезда на серијата Тарзан во шеесетите, а потоа играше и во „Doc Savage“, a беше и домаќин на изборот Мис на Америка.

Слични објави

РАЗГОЛЕНАТА ВОДИТЕЛКА ПОРАЧА: Фудбалери, залудно ми пишувате, нема љубов тука (ФОТО)

Igor

Баба Ванѓа ѝ предвидела се на Лепа Брена! Пејачката два пати била да ја посети, а ја ангажирала и бугарската влада

Igor

Серијата „Sløborn“ го предвиде ковид-19 пред една година

Еспресо

ПРИНОВА КАЈ ЃОКОВИЌ: Новак и Јелена ќе добијат трето дете?

Igor

Дали и вие вака ја сушите вашата коса? Ви нудиме одличен трик!

Igor

Никол Кидман и нејзината двојничка: Сличноста е неверојатна! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 + 13 =

Слични објави

Родени се Арета Френклин и Елтон Џон, Џими Хендрикс издаде концертен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Миа Костова одговори на непријатно прашање: „Мојот партнер никогаш нема да го видите на Инстаграм (ФОТО)

Igor

НЕМА ДА МОЖЕТЕ ДА СЕ ИЗНАГЛЕДАТЕ: Бред Пит и на 55 години е фатален маж (ФОТО)

Igor

ЖИВА БАРБИКА: Толку е убава, што луѓе се прашуваат дали е реална (ФОТО)

Igor

„Зелениот остров“ од соништата – Веднаш ќе посакате да сте таму! (ФОТО)

Еспресо

Хотел нуди 18 години бесплатен престој ако направите бебе во него (ВИДЕО)

Слободен печат