60 ГОДИНИ ПОДОЦНА: Се огласи љубовницата на Џон Кенеди

Дијана де Вег тврди дека била љубовница на Џон Кенеди. Наводно, нивната афера траела четири години, а Дијана сега за прв пат јавно проговорила за нивната врска

Дијана де Вег тврди дека била љубовница на Џон Кенеди. Наводно, нивната афера траела четири години, а Дијана сега за прв пат јавно проговорила за нивната врска. Во написот објавен во „Air Mail News“, Дијана вели дека го запознала Кенеди во 1958 година, кога имала 20 години. Тие се сретнале во сала за балови во Бостон.

„Сенаторот стоеше преку масата. И гледаше…во мене. О, Боже, не дозволувај ми да се вцрвенам, се молев. Секако, бескорисно”, започна Дијана.

Таа раскажа што рекол Кенеди кога ѝ пристапил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TD (@cigaroftheday)

„Отстапи ми го своето место за да може уморен старец да седне покрај убава девојка“, рече Кенеди, се сеќава Дијана.

Де Вег во тоа време бил студентка и работела како истражувач во Советот за национална безбедност, а поранешниот американски претседател, како што тврди таа, често ѝ велел дека е посебна и дека очекува големи работи од неа.

„Секогаш се смееше, секогаш ме гледаше на начин за кој се надевав дека е посебен“, рече таа.

Додека Дијана и Кенеди се гледале, тој беше во брак со Џеки Кенеди Оназис

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @mrjfk919

Четири години по нивната прва средба, Кенеди дознал дека таткото на Дијана бил унгарскиот економист Имрие де Вег, со кого се консултирал за политички прашања.

„Тој немаше ништо против мене, но сфати дека тоа навистина може да биде проблем, бидејќи многу луѓе го познаваа татко ми. Но, тој не можеше едноставно да ме отфрли така што моравме некако да се смириме”, објаснува сега 83-годишната Дијана.

По разделбата, Дијана поднесе оставка и се пресели во Париз. Таму дознала дека Кенеди бил убиен во 1963 година

„Во тој момент, бев целосно вкочанета. Вечерав во бистро во моето соседство и вестите се појавија на телевизија. Помислев: тоа не може да биде вистина”, вели таа.

 

Слични објави

(ФОТОГАЛЕРИЈА) НЕВЕРОЈАТНА УБАВИНА ВО ЖЕЛЕЗНИЦА: Дворот на Митко и Снежана не може да се опише со зборови!

Ј.К.Д

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Драстични промени, доаѓа вистинско лето!

Ј.К.Д

ПРИРОДЕН РЕЦЕПТ: Мед и лук за подобар имунитет

Еспресо

ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето кои јадат повеќе млечни масти имаат помал ризик од срцеви заболувања

И. Т.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 СЕПТЕМВРИ: Некои разговори можат да придвижат нови интереси

И. Т.
Се вчитува....