Рафаел Надал утре се жени! Папараците ја опседнаа Мајорка, местото на венчавката е вистински рај! (ФОТО)

За утре е закажана венчавката на Рафаел Надал со неговата долгогодишна девојка Марија Франсиска Перело, која шпанските медиуми ја нарекуваат Чиска.

Profimedia

Невестата избрала венчаница во Барселона, а венчавката ќе ја изврши свештеникот Томеу Катала, пријател на семејството Надал.

Шпанските медиуми пренесуваат дека на раскошната свадба на популарниот тенисер ќе се соберат повеќе од 500 гости, меѓу кои и Кристијано Роналдо, По Гасол, Енрике Инглезијас, Фелисијано Лопез. 

EPA/CATI CLADERA

За менито ќе биде задолжен познатиот шпански готвач Кики Дакоста, а Рафа ќе ужива во посебен оброк, базиран на зеленчук, за разлика од останатите гости за кои е планирано традиционално шпанско мени на база на месо и риба.

EPA/CATI CLADERA

На гостите ќе им биде забрането користење на мобилни телефони, а обезбедувањето ќе спречи снимање со дронови. Приватните авиони нема да можат да го надлетуваат местото на венчавката за да се спречат обидите на папараците да дојдат до ексклузивни фотографии.

Profimedia

Слични објави

Нора Миљковиќ повеќе не е сингл! Една од најжешките Македонки се смири со поранешното момче (ФОТО)

Igor

Елтон Џон и Ренди Њуман ќе настапат на овогодинешните Оскари!

Еспресо

И пречи што во Сплит нема лифтови: Плус сајз модел со жешки фотки од Хрватска (ФОТО)

Igor

Неверојатно откритие – Дете пронашло плоча стара 3.500 години

Еспресо

Ана Николиќ по грешка објави експлицитни фотки (ФОТО)

Igor

Оваa убавица е сопруга на познат политичар (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

6 − 4 =

Слични објави

Погледнете колку пари потрошила КАРЛЕУША на роденденскиот стајлинг (ФОТО)

Igor

Саудискиот принц сака да го купи Манчестер јунајтед, а во меѓувреме флертува со Линдзи Лохан

Igor

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Igor

Карлеуша возврати: Ни таа веќе не го следи Тошиќ

Igor

Роберт де Ниро ќе прими награда за животно дело!

Igor

Вистинската приказна за Зона Замфирова: Румени усни и образи бели како сомот, а под елекот се оцртувале бујните гради

Еспресо