Легендарниот актер се откажува од романтичните комедии: Премногу сум грд и дебел за да глумам

Славниот актер Хју Гран рече дека не сака повеќе да се појавува во романтични комедии, бидејќи веќе е стар и грд.

– Премногу сум стар, грд и дебел за и понатаму да прифаќам такви улоги и поради тоа сега правам некои други нешта – рече Грант.

Во интервју за американските медиуми, Грант рече дека би сакал да се проба и во другите жанрови.

-Требаше да донесувам интересни одлуки и да правам поинакви работи. Наместо тоа, јас се повторував во речиси идентични улоги, веројатно 17 пати по ред – вели актерот.

Хју Гран во својата кариера глумеше во 15 романтични комедии, а последен пат глумеше во 2014 година.

Слични објави

ШТО ЛИ ЌЕ МУ ПРАВИ? Хајди Клум се пофали што доби на подарок од сопругот

Igor

ДАНИ ДИМИТРОВСКА со нов имиџ: Денес сакам да биде шарено

Igor

РЕЧЕНИЦИ КОИ МОЖАТ ДА ГО ПОДОБРАТ СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ: Дали често ги слушате од својот партнер?

Igor

ФОТО: Европски музички награди 2020 – Парада на кич и голотија

Васко Спасоски

„Морам да најавам дека сме бремени“: Рики Мартин и сопругот го очекуваат четвртото дете

Igor

Познатата старлета СКРОЗ гола се бори против коронавирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне × два =

Слични објави

И Хали Бери го прифати предизвикот – Погледнете колку гламурозно изгледа со само една перница (ФОТО)

Еспресо

Уште една славна личност заболе од корона: Ѕвездата од хит-серијата „Куќа од хартија“ е позитивна на вирусот! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВИШОК КИЛОГРАМИ И ЦЕЛУЛИТ: Злобните јазици БРУТАЛНИ со популарната пејачка (ФОТО)

Igor

Емили Ратајковски во црно и минијатурно бикини! Малку недостига да се види „забранетото“ (ФОТО)

Igor

Фановите убедени дека Бијонсе повторно е бремена (ФОТО)

Igor

Младата актерка се сруши во Кан: Падна во несвест поради претесниот Прада фустан (фото)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian