Леди Гага ќе ја глуми „црната вдовица“ на Гучи

Откако глумеше во филмот „Ѕвездата е родена“ и ги освои срцата на публиката, Леди Гага не престанува да добива нови понуди.

Неодамна се појави вест дека ќе заигра во хорор филмот „Мала продавница на ужаси“, а сега е објавено дека ќе ѝ припадне и главната улога во филмот за познатиот дизајнер Гучи.

Гага би требало да ја игра поранешната жена на Маурицио Гучи, Патриција Реџани, која е прогласена за виновна дека го нарачала убиството на бившиот сопруг во 1995 година во Милано.

Патриција за ова дело лежела 18 години во затвор, а во 2016 година е пуштена на слобода. Со Гучи има две деца.

ANSA

Слични објави

Симон Трпчевски наполни 40 години: Роденден со ерменски коњак и вкусна трпеза (ФОТО)

Igor

Оваа песна СИТЕ ЈА ЗНАЕМЕ, а Дино Мерлин ја напишал за својата ГОЛЕМА И ЗАБРАНЕТА ЉУБОВ

Igor

Мини сукња: Како да ја комбинирате за да изгледате ОДЛИЧНО во секоја прилика (ФОТО)

Igor

„Спајс Грлс“ РАЗОЧАРАА со првиот настап: Фановите УЖАСНАТИ, не можеле да ги ПРЕПОЗНААТ ПЕСНИТЕ!

Igor

Хороскопот открива кои мажи се склони на неверства

Еспресо

Павле Камилоски на повторна средба со скопската публика, овој пат на денот на вљубените!

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет + 10 =

Слични објави

Ѕвездите од „Врба“ гости во „Еден на Еден“: Жаре ги натера да го раскажат филмот со рапување (ВИДЕО)

Igor

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Igor

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Теодора Циклевска

Нов тренд: Венчаница-комбинезон за невести со гол задник (ФОТО)

Igor

Ниту сопругот не би ја познал! Тамара Тодевска со драстична промена! (ФОТО)

Igor

Македонец смисли начин како да ги употреби залихите на тоалетна хартија за коцкарски цели (ВИДЕО)

Еспресо