Иако не е номинирана во ниту една категорија, Били Ајлиш ќе има СПЕЦИЈАЛЕН НАСТАП на доделувањето на Оскарите

Пејачката Били Ајлиш нема ништо ниту со една од петте нумери кои се номинирани во категоријата за најдобра оригинална песна на претстојното 92-ро по ред доделување на Оскари, но сепак ќе настапи на церемонијата.

Академијата на својот официјален Твитер профил објави дека тоа ќе биде „специјален настап“.

Бидејќи Ајлиш неодамна се појави во телевизиската емисија „Saturday night live“, каде имаше многу необичен настап, па сигурно е дека и овојпат ќе се потруди да направи спектакл за паметење.

Многумина предвидуваат дека Били ќе ја изведе песната „No time to die“, од последниот филм за Џејмс Бонд на Даниел Крејг, меѓутоа нема официјална потврда за тоа.

За потсетување, доделувањето на Оскарите е закажано за 9 февруари оваа година.

Слични објави

Елена Ристеска наполни 34 години: Конечно цела торта е за мене! (ФОТО)

Еспресо

Принцот Вилијам: Извинете, јас и Кејт го шириме коронавирусот!

Еспресо

Внукот на легендарниот Елвис Присли изврши самоубиство на 27-годишна возраст!

Еспресо

ВИСТИНСКАТА ЉУБОВ ОПСТАНУВА И ПОКРАЈ ПРОБЛЕМИТЕ! Заедно ги пребродија најтешките животни моменти! (ФОТО)

Igor

Битка за најмладите: Погледнете како докторите ги штитат бебињата од коронавирус (ФОТО)

Еспресо

ЦЕЛОСНО ИЗОБЛИЧЕНА: Познатата Хурем (35) го уништила лицето со пластични операциии (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 + осум =

Слични објави

КАРЛЕУША оди во ЗАТВОР? Адвокатите откриле дека ќе заврши зад решетки поради загрозување на безбедноста!

Igor

РИЈАНА: Не ни можев да замислам подобар партнер, подготвена сум светот да види што создадовме заедно

Igor

ТЕЛЕВИЗИСКАТА ПРЕЗЕНТЕРКА покажа сѐ од своето тело (ФОТО)

Igor

ИЗГЛЕДА ОДЛИЧНО: Која е тајната на Меган Маркл за витката линија по породувањето?

Igor

Денот кога исчезнаа врапчињата: Фатални последици од Кампањата против четирите штетници на Мао Це Тунг (ВИДЕО)

Еспресо

Необични коинциденции: Тито, Хитлер, Фројд и Сталин во иста година живееле во ист град! (ФОТО)

Еспресо