Дамите кои уживаат во сексот ви откриваат МАГИЧНА ФОРМУЛА за страсна ноќ

Која е формулата за совршен секс? Дали постои некој што ја знае? Најпрво, треба да ги следите своите емоции, желби и потреби, а потоа во целост да се препуштите во прегратките на вашиот партнер. Исто така погледнете ги и следниве совети од жените со страстен сексуален живот, што ќе ви помогнат да го зачините и вашиот.

Поработете на својата кондиција… како и на идеите!

Жените што владеат со сексот имаат сила да го издржат истиот – тие се флексибилни, не се уморуваат и лесно умеат да изведат различни пози. Тие исто така често размислуваат за сексот, па им паѓаат на памет различни идеи и не ги забораваат своите искуства, ниту добрите, ниту лошите.

Мастурбација? Тие велат ДА!

Дури и кога имаат добар секс, не забораваат на мастурбацијата. На тој начин ја одржуваат врската со своите потреби, подобро го запознаваат телото и учат како да се сакаат себеси. Мастурбацијата прави тие да се чувствуваат пожелно и сензуално. Притоа дознаваат и што сакаат, а што не кога станува збор за сексуалните допири.

Постојано имаат заштита со себе

Тие не ги оставаат нештата на случајноста, па секогаш носат презервативи, а во својот дом имаат лубрикант, секси играчки и секако, ментол бонбони за освежување на здивот.

Ништо не може да се случи без добра предигра

Тие не се плашат да го преземат првиот чекор, умеат да иницираат секс и никогаш не го потценуваат значењето на предиграта. Страсно се бакнуваат, таинствено набљудуваат, ненадејно допираат и секако, постојано се расположени за орален секс.

Кога ќе дојде главниот настан, на сцената стапуваат…

Безобразните зборови! Да, тоа е главната формула за секс од соништата. Малку зачинети зборови и секси потези, како и гласни воздишки – оргазмот е гарантиран! Тие исто така не одбиваат секс во долгата врска. Кога се уморни, едноставно се помалку активни, но не можат да ѝ одолеат на желбата. Спремни се за експерименти и нови нешта, а контактот со очите за време на односот им е едно од најголемите оружја.

Слични објави

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Igor

Каков блам: Нејзиниот дечко целосно ја посрамоти (ФОТО)

Igor

Федерер започна со изградба на лускузниот дом (ФОТО)

Igor

ПОМОШНИЧКАТА УДРИ ПО ПЕЈАЧОТ: Заработуваше милиони, а јас немав што да јадам

Igor

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Прекрасна е! Антонио Бандерас се појави со ќерка му на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Лавиринт парк инспириран од коронавирусот: Во оваа природна оаза нема шанси да се заразите! (ФОТО)

Еспресо

Аца Лукас ја подбра Луна Џогани, причина беше нашиот Дарко Димитров

Igor

Српска пејачка проба да се самоубие, не се знае што се случува со неа (ФОТО)

Igor

Маја Шупут подготвена за свадба: Еве како изгледа МЛАДОЖЕНЕЦОТ (ФОТО)

Igor

Шок во судницата во Белград! Пристигнало анонимно писмо со име на убиецот на пејачката Јелена! (ФОТО)

Igor

Хелена Роза за „Ексклузив“: Црвенковски ме покани во неговата спална соба

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian