Били Ајлиш објави спот за хитот „Everything i wanted“, го режираше сама (ВИДЕО)

Во новиот спот за песната „Everything i wanted“, пејачката Били Ајлиш и нејзиниот брат возат автомобил низ Калифорнија, влегувајќи со него директно во океан.

Режијата на спотот ја потпишува оваа млада пејачка.

Во првите кадри од спотот ја гледаме како вози автомобил и пее, додека на сувозачкото седиште е нејзиниот брат.

Потоа се упатуваат кон плажа, од каде влегуваат со автомобил во вода и потоа потонуваат.

Мојот брат и јас ја напишавме оваа песна еден за друг и сакав да креирам визуелен приказ кој зборува дека, што и да се случи, ние секогаш ќе бидеме еден за друг – објаснува Ајлиш во соопштението за јавноста.

Ова е второ видео кое го режирав. Работевме напорно и долго за да го завршиме на време – додава пејачката.

Оваа 18-годишна ѕвезда во недела ќе настапи на доделувањето на Греми наградите, каде моментално има шест номинации.

Покрај ова, наскоро ќе излезе и нејзината песна „No time to die“, која ќе биде искористена во новиот филм за тајниот агент Џејмс Бонд, што ќе ја направи Ајлиш најмладата музичарка во историјата која ја снимила ваква нумера.

Слични објави

Евровизија ќе се одржува, но погледнете кога!

Еспресо

Боливудска актерка ненамерно го претвори во ПЕКОЛ животот на еден обичен човек

Igor

После Аријана Гранде, тој е во врска со ќерката на Синди Крафорд! (ФОТО)

Igor

Тој е сон на секоја жена, а манекенката го „шутна“: Џиџи Хадид и Тајлер Камерон раскинаа (ФОТО)

Igor

СОПРУГАТА НА ГРУ се огласи за првпат по неговата смрт (ФОТО)

Igor

На српската водителка бубачка ѝ прошета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Еспресо

Остави Коментар

5 × 1 =

Слични објави

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

Igor

Снаата на Лепа Брена призна: Прокоцкав големи пари, а пиев и таблети за смирување

Igor

АНАСТАСИЈА ЗАСПА, А ЦЕЦА ЈА ИСКОРИСТИ ПРИЛИКАТА: Еве во какво издание ја прикажа на јавноста (ФОТО)

Igor

Трик кој ќе го неутрализира мирисот од готвењето! (ФОТО)

Еспресо

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Еспресо

Поранешната мис со провокативна најава за новиот спот на ДНК

Igor