Анкетите покажаа: Ова се највозбудливите места за секс на отворено

Кога станува збор за сексот, нема ништо повозбудливо од пробување на нешто ново, а летниот период е совршено време да уживате во посебни моменти на страст и возбуда на отворено. Следниве неколку предлози според многу анкети се убедливо највозбудливи.

Секс во автомобил

Влезете во автомобилот со партнерот и упатете се на некое „недозволено место“. Препорачливо е да облечете облека која полесно се соблекува, бидејќи времето и просторот малку ќе ве ограничуваат. Пуштете го радиото, затворете ги прозорите и препуштете се на атмосферата. Покасно отворете ги прозорите за свежиот воздух, да ја олади вжештената атмосфера.

Секс на плажа

Ова лето, не шетајте по главната трговска улица на местото каде што сте сместени, туку впуштете се во авантура барајќи интимна плажа, за нова авантура. Понесете си некоја прекривка.

Секс во шатор

Доколку ова лето, кампувањето е на вашиот список со задолжителни активности, не заборавајте во патната торба да го спакувате и чувството на спонтаност. Додека се препуштате на страста опкружени со чиста природа, внимавајте да не ги разбудите останатите кампери или некое диво животно.

Секс на балкон

Ова е веќе поекстремно. За ова не треба да заминете никаде, но треба да бидете внимателни, бидејќи може да настане незгодна ситуација, доколку некој сосед ве забележи. Чекајте сите да заспијат, а чувството дека правите нешто забрането и дека некој може да ве види, ќе ја крене температурата до максимум.

Слични објави

ХОРОР ВО КУЌАТА НА ЦЕЦА: Провалник останал со денови во подрумот, повторувал морничави зборови

Igor

Лејди Гага: Влакната на нозете се дел од мојот стил

Igor

Која е ПРВАТА ТРАНСРОДНА манекенка на Victoria’s Secret? (ФОТО)

Igor

Вест која ја шокираше јавноста: Пејачката со месеци на психијатрија против своја волја

Igor

Познатата пејачка Сенидах ја крена маичката и ги покажа градите (ФОТО)

Igor

Србите не сакаат да го видат: Кајмакоски на српска телевизија покажа двоглав орел (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

4 × 5 =

Слични објави

ИЗБЕГНАТА СТРАШНА НЕСРЕЌА: Се урна приватниот авион на познатата пејачка

Igor

КИАНУ РИВС како лик во ЦРТАН ФИЛМ

Igor

Ќерката на Бијонсе по стапките на мама: Освои награда!

Igor

Сораја повторно во проблем: Возела во штикли, па со Ламбурџинито влетала во базен (ВИДЕО)

Igor

ЈА ПОЛЕАЛЕ СО БЕНЗИН: Соседот гледал како се обидуваат да ја запалат куќата на МИРОСЛАВ ИЛИЌ

Igor

Не обвинувајте ги другите: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот!

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarian