Дневен хороскоп за 12.02.2020: Биковите можат да очекуваат финансиска добивка

ОВЕН

Можно е да имате желба да ја менувате работата. Не сте задоволни од околностите во кои сега се наоѓате. Не ви се допаѓа ситуацијата која ја имате во односот со партнерот. Не ви лесно да донесете одлука. Внимавајте на жолчката.

БИК

Може да очекувате зголемување на заработувачката во следниот период. Задоволни сте од својот статус на ова поле. Може да се надевате на состанок со личност која ќе покаже дека има чувства кон вас. Урогениталниот тракт е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Нервозни сте и не ви е лесно да почнете со работа. Имате впечаток дека можностите ви се ограничени. Времето кое го минувате со саканата личност, многу ви значи. Внесувајте повеќе течности.

РАК

На ова поле многу работи не одат онака како што сте планирале, но решение, сепак, ќе успеете да најдете. Сонувате за личност која ви се допаѓа извесно време. Доаѓа вистински момент да направите прв чекор кон неа. Се соочувате со пад на имунитетот.

ЛАВ

Можно е наскоро да добиете некоја работна понуда врзана за странство. Чекор по чекор остварувате подобра комуникација со личност која ви значи. Настапува поволен период за љубов. Проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Доколку сте без работа, наскоро ви доаѓа помош или препорака која отвора нови можности. Ве очекува средба која би можела да го привлече вашето внимание и во вас да разбуди интерес.

ВАГА

Подготвени сте да се посветите на работата и да остварите најдобри можни резултати за да напредувате. Можна е нова врска. Подготвени сте да доживеете нови љубовни задоволства.

СКОРПИЈА

Сте дошле до момент во кој ќе биде неопходно да донесете некои конкретни одлуки на ова поле. Сакате да ја задржите саканата личност крај вас, иако односот веќе некое време не ви е добар. Наклонети сте кон качување на телесната тежина.

СТРЕЛЕЦ

Под голем притисок сте и не ви е лесно да излезете на крај со сите работни обврски. Очекувате поддршка од саканата личност. Сметате дека е неопходно таа да биде со вас во тешките ситуации. Болки во зглобовите.

ЈАРЕЦ

Не сте доволно сконцентрирани и лесно може да правите нови грешки на ова поле. Можно е да не сте заинтересирани за нови познанства. Постои личност за која на некој начин и натаму страдате. Осцилации во расположението.

ВОДОЛИЈА

Посветени сте на работата и важно ви е да постигнете стабилност на ова поле. Имате шанса да го обновите контактот со личност од минатото. Проблеми со забите.

РИБИ

Немојте да очекувате преголеми промени на полето работа денеска. Ве очекува статична ситуација. Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте од ситуацијата во која се наоѓате. Внесувајте повеќе калциум и магнезиум.

Слични објави

Паника во светот на уметноста: Украдени вредни скулптури на Салвадор Дали од галерија во Стокхолм

Еспресо

Мајка повикала полиција бидејќи немала со што да го нахрани бебето – Еве што сториле полицајците среде ноќ!

Еспресо

Хороскоп за 17 октомври, четврток

Igor

„Падна“ и романтичен бакнеж: Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ уживаат во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски

Видео од последното обраќање на Фреди Меркјури до фановите: Упати само неколку зборови кои болат и денеска

Еспресо

Кит Ричардс донесе важна одлукa: На 77 години престанува да пуши!

Еспресо

Остави Коментар

два × четири =

Слични објави

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова димензија на нокти: Хит ќе бидат соѕвездија и млечно омбре

Слободен печат

Празник за машки очи: Провокативен танц на пејачката Теа Таировиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Колку време треба да трае првиот состанок?

Еспресо

Меган Маркл: Кралицата не може да ни забрани да го користиме брендот „Sussex Royal“

Еспресо

САКААТ ВРСКИ: Овие три хороскопски знаци не сакаат да бидат сингл

Igor