Сок за слабеење кој е вистински хит: На интернет овој рецепт го прегледале повеќе од 3 милиони луѓе! (ВИДЕО)

Доколку сакате да ослабете, тогаш направете го тоа на здрав начин…

Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објавил овој рецепт и подготовката за фантастичниот напиток за слабеење, сите полуделе по него. Станува збор за рецепт кој тој го добил од славен британски хомеопат, а не е ни чудно што во краток временски период го прегледале повеќе од три милиони луѓе, а еве и зошто.

Имено, доколку не сте некој љубител на зеленчук, природните сокови се одличен начин во своето тело да внесете хранливи материи. Но, доколку покрај тоа ги искомбинирате и вистинските намирници, ќе добиете напиток кој ги топи мастите на стомакот и го чисти организмот од наталожените токсини!

Затоа побрзајте со набавката на овие намирници и подгответе го овој одличен напиток!

Состојќи: 1 големо цвекло, 2-3 свежи моркови, 4-5 стапчиња целер, 1 шака свеж спанаќ, 1 јаболко, 1 свежа краставица, 2 ротквици, 1 корен од свеж ѓумбир (со големина од 1 см) и 1 лимон.

Подготовка: Исчистениот зеленчук и јаболкото ставете ги во соковник, исцетете и пијте! Сокот е најдобро да се консумира наутро, а од овие намирници ќе добиете околу 500 мл сок. Тие кои го пробале овој напиток велат дека е толку ханлив, што може да замени цела мултивитаминска таблета, па дури и појадокот. Погледнете го видеото и пробајте го рецептот, ќе се воодушевите од резултатите кои ќе ги добиете!

Слични објави

Јадете секој ден по една лажица сусам! Еве зошто…

Igor

Домашен чај од јасмин

Igor

Ќерката на Џорџ Флојд стана акционерка на „Дизни“: Барбра Стрејсенд ѝ подари акции

Еспресо

Се огласи скопјанката Менче, откако ѕвездата на Интер донираше 3.000 евра за нејзината операција! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прочитајте добро: Ова се здрави намирници кои треба да ги ИЗБЕГНУВАТЕ ако сте болни!

Васко Спасоски

Дали ја препознавате? Ќерка е на познати актери, а светот ја запозна во еротската трилогија

Еспресо

Остави Коментар

19 + Осумнаесет =

Слични објави

6 намирници кои го штитат имунитетот

Igor

Анџелина Џоли меѓу двата брака се забавуваше со жена со која за малку не се омажи, погледнете како изгледа таа денес (ФОТО)

Еспресо

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Igor

Прекумерно се потите за време на топлите денови – Еве како да го спречите тоа!

Еспресо

Џејсон Деруло се обиде да ја удри девојка му по задник, но погледнете што се случи (ВИДЕО)

За да се бори телото со коронавирусот, потребно е да ги внесувате овие витамини!

Еспресо