„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Модната куќа „Луј Витон“ и во времето на пандемијата на коронавирусот не помислува да запре.
„Луј Витон“ го распродаде капутот инспириран од домашна бањарка за 36.500 фунти, што претставува дел од неговата нова колекција за новата сезонска колекција со тема – дом и градина.

И покрај големата цена, и фактот дека е изработен од 100-процентен нерц, се чини дека купувачите не дозволиле пандемијата на коронавирус да влијае врз нивниот апетит за луксузна мода – дури иако никој нема да го види тоа.

Заедно со капутот-бањарка, кој се распродал во секоја големина и за чија изработка се потребни 200 часа, модната куќа продава марама со ист дезен која чини 23.9000 фунти и тематско градинарски чизми за 1.240 фунти, сите дизајнирани од уметничкиот директор Виргил Аблох.

Слични објави

Ексклузивно интервју со Тамара Тодевска: Среќна сум за научената лекција, сега е време за нови победи и успеси!

Васко Спасоски

Малку поинаков ДЕН НА ВЉУБЕНИТЕ: Ти благодарам што се правиш дека ме слушаш. Најдобар си! (ФОТО)

Еспресо

Дивата во проблеми: По откажувањето на венчавката, сега мора на суд! (ФОТО)

Еспресо

Кои козметички производи треба да ги држите во фрижидер, а кои не?

Еспресо

Поранешната порно-ѕвезда Анџела Митковски призна дека објавува нецензурирани фотки и дека истите скапо ги наплатува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

19 + девет =

Слични објави

Ова е возниот парк на Лепа Брена од илјадници евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Момчињата бегаат од неа поради џиновските веѓи, а девојките ја исмејуваат: Погледнете ја како изгледа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа нема конкуренција – Заработува милиони и помоќна е дури и од Бијонсе

Еспресо

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Еспресо

Поранешната ѕвезда на Дизни сними филм за возрасни облечена како калуѓерка (ФОТО)

Еспресо

Тотално во нејзин стил! Заштитната маска на Зорица Брунцлик е апсолутен хит (ФОТО)

Еспресо