Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Многу музичари ширум светот беа принудени да ја прекинат турнејата поради глобалното ширење на вирусот Ковид 19.

Оваа ситуација уметниците ја искористија за пишување на нова музика, а еден од нив кој го направи токму тоа е и Дејвид Ковердејл, актуелниот пејач на групата „Whitesnake“.

На својот Фејсбук профил пејачот објави кратко видео во кое изведува песна под назив „Coronavirus Blues“.

Во форма на класичен блус, Ковердејл го пее текстот на песната, испраќајќи му јасна и гласна порака на вирусот: „F*** off, f*** off / We don’t want you anymore / F*** off, f*** off / Don’t come knocking at my door / F*** off, f*** off / And don’t ever show your f***ing face no more““.

И на Ковердејл очигледно не му е лесно поради изолацијата, па токму поради тоа од претходно мораше да ја откаже својата јапонска турнеја, а потоа и сите престојни концерти во Европа и САД.

Слични објави

Позната адвокатка ги „запали“ социјалните мрежи (ФОТО)

Igor

Прво ја изневери, а пред девет дена се прошетаа како среќно семејство! Сега актерката се појави без прстен на рака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Џулија Робертс поставува нови модни стандарди: Нејзината маска е апсолутен хит! (ФОТО)

Еспресо

Брена не сака да биде домаќинка: „Сè што можам да го платам, нема да го работам“

Igor

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Кајмакоски во Будва: Уловен со ЕДНА ПОЗНАТА СРПСКА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

единаесет + два =

Слични објави

Се сеќавате на Александра Пилева? Се пресели во Америка пред неколку години, но сега се враќа со нов албум!

Васко Спасоски

Медиумите конечно ја „уловија“ Пипа Мидлтон на прошетка со бебето! (ФОТО)

Igor

Пејачката по обвинувањата: НЕ СУМ УБИЕЦ, јас сум само СЕВЕРИНА

Igor

Разголената Сораја повторно ги излудува фановите – „Тие си апсолутно совршенство“ (ФОТО)

Еспресо

Оваа недела ќе биде вистински пекол за три хороскопски знаци! Ги очекува голема промена!

Васко Спасоски

Соланж Ноулс прва ја прими наградата „Lena Horne“ !

Еспресо